עובדי המכללה למנהל חווים סדנת סיטואציות לשירות נגיש

23/06/2019
 
 

ביום שלישי ה-18.6 קיימה עמותת נגישות ישראל סדנה לשירות נגיש עבור סגל מנהלי ואקדמי במכללה למנהל

בסדנה הוצגו סיטואציות שנבנו בהתאמה לעולם האקדמי.

כל סיטואציה הוצגה על ידי שחקן עם מוגבלות ושחקן בדמות נותן השירות, ובכל סיטואציה הוצגו סיפורי מקרה מעולמם של סטודנטים עם מוגבלות אל מול נותני שירות שונים בעולם האקדמי - החל מהספרייה, מדורים שונים, ועד למרצים. 

סיטואציית מתן שירות לאדם בכיסא גלגלים
סיטואציית מתן שירות לאדם בכיסא גלגלים


בסיום כל סיטואציה נערך שיח עם הקהל בו הועלו כל הליקויים ונותחה הסצנה והתנהלות נותן השירות. בנוסף, הועלו רעיונות כיצד ניתן לעשות אחרת ומהי הדרך ליצירת שירות נגיש בכל אחד מהמקרים שהועלו. 

המקרים שהובאו על הבמה וכן השיח המרתק שנוצר בין הקהל לשחקנים (עם המוגבלויות) לאחר כל מקרה, הביא למודעות גבוהה יותר בקרב המשתתפים ולהחלטות פרקטיות ליישום בעבודתם היומיומית.

בתום הסדנה נפגשו עם אדם עם מוגבלות תקשורתית (אוטיזם) ששיתף אותם באתגרים שלו בהשתלבות במסלולי לימוד "רגילים" באקדמיה ונתן טיפים כיצד ניתן היה לשלב אותו בלימודים.

סיטואציית מתן שירות לאדם חירש
סיטואציית מתן שירות לאדם חירש


המשתתפים הנרגשים הביעו בתום הפעילות את הערכתם, תודתם והמשמעות של האירוע עבורם:

"תודה רבה על היכולת להפנים וללמוד דברים חדשים, לראות את האדם השונה כרגיל לחלוטין ולדעת שלכל דבר יש פתרון- רק צריך להקשיב. ההדרכה עברה באופן מקצועי ומעניין מאוד"

"סדנת חובה בכל ארגון. מרצים מקסימים, מעבירים ומנגישים את החומר בצורה מעולה. יישר כוח!"

"מפגש מקסים, מעניין, מרתק וחשוב! האנשים עם המוגבלויות שהוזמנו היו מקסימים התרגשתי לראות איך הם רואים את החיים ומתנהלים באופן אופטימי למרות המוגבלות"

"סדנה מרתקת. הועברה באופן חווייתי ומעניין"

שיחה בין מנחת הסדנה וקהל המשתתפים
בסיום כל סיטואציה נערך שיח עם הקהל

הדפס
עבור לתוכן העמוד