ארוחת חושים ומשחק כדורסל על כסאות גלגלים, לנגדים מחיל האוויר

17/03/2016
 
 

בתאריך ה-16.3.16 קיימה עמותת "נגישות ישראל" ארוחת חושים ומשחק כדורסל על כסאות גלגלים ל-20 נגדים של חיל האוויר, כחלק משבוע המעשים הטובים. פעילות ייחודית זו התקיימה כחלק מיום חווייתי לקבלת השונה.

הפעילות נפתחה בהרצאת "מבוא לנגישות" אשר כללה היכרות עם מושגי היסוד מעולם הנגישות, סוגי המוגבלויות השונות ומשמעותן ומתן טיפים לשירות נגיש.

לאחר מכן המשתתפים הובלו לארוחת החושים בעיניים מכוסות לחדר שאינם מכירים ולא יודעים מה מצפה להם. המשתתפים התמודדו עם הליכה עיוורת למקום בלתי נודע, בו מחכה להם המנה הראשונה של ארוחת הבוקר.

 

המנה הראשונה הוגשה למשתתפים ללא יכולת לראות והמשתתפים התמודדו עם יתר החושים למען אכילת המנה, זאת בליווי מדריכה עם מוגבלות בראייה אשר חשפה בפניהם את סיפורה האישי- ההצלחות הקשיים וההתמודדות היומיומית עם העיוורון.

 

לאחר מכן המשתתפים התנסו באכילת מנה עיקרית בעזרת כפפות בישול המגבילות את תנועת האצבעות והתנסו בתחושה שחווה אדם עם מוגבלות מוטורית, כל זאת בליווי מדריך עם מוגבלות בניידות אשר מוכר כפצוע צה"ל.

 

לקינוח, עברו המשתתפים סדנה בשפת הסימנים והתמודדו עם הזמנת המנה האחרונה ללא היכולת לשמוע וכן למדו איך מתקשרים עם אנשים שיש להם מוגבלות בשמיעה ע"י הנחייה של מדריכה חירשת.

לקינוח הגדול - המשתתפים נפגשו עם מדריך ושחקן כדורסל בכיסאות גלגלים, אשר סיפר על חייו והחלו בתחרות כדורסל על כסאות גלגלים.

"זו חוויה על חושית, מכניס אותך לפרופורציות מה יש לך ומה אין לך. עם זה גם כשאתה עם מוגבלות אין דבר שאתה לא יכול לעשות, הכל תלוי ברצון שלך."

"אני חושב שבחברה הישראלית השתנתה מאוד. גם שושנה סיפרה לנו שהחברה שלה לא הייתה נגישה אליה. אני חושב שזה יאמר לזכותם של אנשים עם מוגבלות וגם לזכותנו."

 

תודה מיוחדת לקרן מנכ"לית בית עמיחי הוד השרון על התרומה של המקום לקיום הפעילות ועוד תודה גדולה לאוסנת סטוצ'ינר על ההירתמות למען קידום יום זה.

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד