הפנינג נגישות בביה"ס היסודי השלום במבשרת ציון

20/06/2021
 
 

עמותת נגישות ישראל קיימה בתאריך 14.6, כמדי שנה, הפנינג נגישות בבית הספר היסודי השלום שנמצא במבשרת ציון. הפעילות סובסדה הודות לקרן קסירר.

ההפנינג הועבר לשכבות ב'-ג', כאשר מטרתו היא לשבור מחסומים ויצירת מפגש עם האחר.

הילדים נפגשו עם שלושה מדריכים, כאשר כל מדריך חשף את סיפורו האישי ודיבר על המוגבלות שלו.

במוגבלות פיזית, פגשו התלמידים בעדה. מדריכה שמתניידת על כיסא גלגלים. עדה שיתפה את הילדים בסיפורה האישי, כיצד היא מתנהלת עם המוגבלות ואיך היא שותפה לאירועים שקורים בבית הספר של ילדיה כאימא על כיסא גלגלים. בנוסף, הילדים התנסו בעצמם התניידות בכיסא גלגלים, ניסו לבצע משימות פשוטות וחוו את הקושי בניוד הכיסא בתוך כיתה.


במוגבלות בראייה, העבירה חיה מדריכה עיוורת את סיפורה אישי, הילדים חוו טעימות עיוורות של גלידה והיה עליה לנחש בעזרת החושים האחרים מה הטעם שקיבלו. חיה שיתפה כיצד היא מתנהלת בחיי היום יום למרות מגבלת הראייה שלה, נתנה להם דגשים כיצד פונים לאדם עיוור ואף הראתה להם מהו כתב ברייל ואיך היא קוראת בעזרתו ספרים.

הילדים חוו טעימות עיוורות של גלידה
הילדים חוו טעימות עיוורות של גלידה


במוגבלות בשמיעה, פגשו התלמידים באמיר, מדריך חירש ששיתף את הילדים בילדותו כילד חירש בבית ספר. בנוסף, בעזרת מתורגמנית שליוותה אותו הוא הראה לילדים מה זו שפת הסימנים, והסביר עליה. התלמידים שיחקו בטלפון שבור וניסו להעביר מילים אחד לשני בעזרת קריאת שפתיים בלבד וכך חוו את הקושי שכרוך בפעולה זו על מנת לתקשר עם הסביבה.

תגובות מהצוות שליווה את הפעילות:

"לכל מדריך סיפור אחר שמשאיר חותם בלב, כמה זה חשוב להנחיל את הערכים האלו לילדים".

"הפעילות הזו חשובה יותר מכל שיעור, להראות לילדים את החברה שלנו במלואה ושכולנו שווים".

הדפס
עבור לתוכן העמוד