מיזם נגישות השירות לעובדי עיריית מעלות תרשיחא

17/07/2016
 
 
תחנת התנסות במוגבלות בידיים באמצעות כפפות קשיחות

עמותת "נגישות ישראל" קיימה ביום ג' 12.7.16 במתנ"ס "דור לדור" במעלות, יום עיון בנושא 'נגישות השירות' לעובדי עיריית מעלות תרשיחא


מטעם העירייה נבחרה לטפל בנושא ההנגשה וביום העיון רכזת הנגישות הגב' גלית פרידמן.

 

מנכ"ל העירייה מר סילס ליבלייה פתח את יום העיון ובירך על המיזם.

לאחר דברי הברכה, ניתנה הרצאה בנושא 'מבוא לנגישות', תוך דגש על תחום נגישות השירות בעיריית מעלות תרשיחא. ההרצאה הועברה על ידי ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי מנהלת נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ויפעת ליכטרמן-קדמון ממחלקת הכשרה והדרכה, המרכזת את ההדרכות ברשויות מקומיות ועסקים בעמותת נגישות ישראל.

לאחר ארוחת בוקר טעימה שארגנה המחלקה למשאבי אנוש לכל עובדי העירייה שהשתתפו ביום העיון, נערכה הפעילות המרכזית של המיזם - פעילות ההתנסות החווייתית. המשתתפים חולקו לארבע קבוצות וכל קבוצה עברה בין ארבע תחנות בחדרים שונים, תוך הדמייה למתן שירות בעירייה, באמצעות התנסות העובדים במוגבלויות השונות – מוגבלות בראייה, בשמיעה, מוגבלות פיזית וקוגניטיבית. כל תחנה לוותה בהתנסות חוויתית, סיפורים אישיים של אנשים עם מוגבלות, והסברים וטיפים על הסדרי נגישות בעירייה שחלקו מתנדבי העמותה ועובדיה עם עובדי העירייה.

לבסוף נערך סיכום ליום המהנה והמרגש שהסתיים בהרגשה נהדרת.
המשתתפים העידו על הרגשתם בסוף היום שלא הגיעו לעוד יום השתלמות משעמם אלא יצאו עם משהו חשוב ומרגש ביד שישמש אותם בעבודתם היומית.

תודה לעובדי עמותת נגישות ישראל ומתנדבי נגישות ישראל צפון -נ.י.צ על פעילות מאומצת להצלחת יום חשוב זה.

צילום תמונות: שלמה שרביט 
מנכ"ל העירייה, מר סילס ליבלייה, נושא דברי ברכה  דר' רויטל שורץ-סבירסקי בהרצה בפני המשתתפים

משתתפות מתנסות במוגבלות בידיים באמצעות כפפות קשיחות  מתנדב נ.י.צ. ומשתתפת שמתנסה בהתניידות בכיסא גלגלים

הדפס
עבור לתוכן העמוד