הדרכת נגישות לעובדי חברת פעילים – ניהול תיקי השקעות

1/08/2018
 
 

צוות עמותת נגישות ישראל העביר הדרכה חווייתית בנושא נגישות לעובדי חברת פעילים – ניהול תיקי השקעות

כחלק מהרצון להטמיע את הנגישות בחברה התקיימה סדנה חווייתית שמטרתה הגברת המודעות לנגישות ושיפור השירות בחברה לאנשים עם מוגבלות.

המשתתפים התחילו את היום בהרצאת מבוא לנגישות ולאחר מכן השתתפו במפגשים חווייתיים עם מדריכים עם מוגבלות בשלוש תחנות.

 

המשתתפים התנסו בהליכה עיוורת עם כיסויי עיניים
המשתתפים התנסו בהליכה עיוורת עם כיסויי עיניים


בתחנת מוגבלות בראייה התנסו המשתתפים בהתמצאות במרחב כאשר עיניים מכוסות ובאמצעות מקלות נחיה ולאחר שחוו את הקושי בעצמם שמעו מרמי על ההתמודדות שלו עם עיוורון, האתגרים, ההישגים וההחלטה לחוות הכל על אף המוגבלות.


פאני, מדריכה בכיסא גלגלים נתנה למשתתפים הצצה לעולמה, מה הדגשים במתן שירות ללקוח על כיסא גלגלים גם מבחינת הסביבה הפיזית וגם מבחינת היחס והגישה של נותני השירות. המשתתפים התנסו בכפפות המדמות מוגבלות בידיים ובכיסאות גלגלים על מנת לחוות את האתגרים וללמוד כיצד "הרמפה האנושית" יכולה להיות לפעמים הרבה יותר משמעותית מהרמפה בכניסה למבנה.

בתחנת מוגבלות בשמיעה פגשו המשתתפים את שושנה, מדריכה חירשת ומורה לשפת הסימנים הישראלית שחשפה ביניהם כיצד התמודדה מילדות עם המוגבלות בשמיעה ההדרה והיחס שקיבלה מהחברה וכיצד עולם שפת הסימנים אפשר לה להרגיש שייכת. שושנה לימדה את המשתתפים כמה מילים בשפת הסימנים ונתנה למשתתפים לחוות בעצמם מוגבלות בשמיעה באמצעות אוזניות ייחודיות, דרך החוויה הבינו המשתתפים כיצד לתקשר עם לקוח חרש וחשיבות המודעות והסבלנות בשירות נגיש.

המשתתפים פגשו מדריכה חירשת והתנסו מוגבלות בשמיעה
המשתתפים פגשו מדריכה חירשת והתנסו מוגבלות בשמיעה


עובדי פעילים התרגשו מהמפגשים ולמדו רבות מההתנסות החווייתית, בסיום היום הרגישו המשתתפים שהם קיבלו כלים לשירות נגיש והפכו למודעים ורגישים יותר לנושא הנגישות ואנשים עם מוגבלות.

שמחנו לפגוש נותני שירות שמחוייבים לנושא מקווים שחברת פעילים תמשיך להטמיע את הנגישות ולפעול לשיפור השירות כי עסק נגיש=עסק מרוויח.

הדפס
עבור לתוכן העמוד