הדרכת "שירות נגיש" לצוות מלון "אחוזת אוהלו" בכנרת

3/01/2018
 
 

בתאריך 12.12.17 קיימה עמותת נגישות ישראל הדרכות "שירות נגיש" לצוות מלון "אחוזת אוהלו" שבקיבוץ כינרת בצפון

מנכ"ל המלון גלעד הירשלר השקיע מאמצים בהפיכת 'אחוזת אוהלו' למוביל מבחינת נגישות והדרכת צוות המלון הייתה בעיניו צעד משמעותי וחיוני להשלמת התהליך.

אל מול נופי כינרת התכנסו עובדי המלון ומדריכי עמותת נגישות ישראל ליום חוויתי שהתקיים בשתי שפות, ערבית ועברית על מנת שההדרכה עצמה תהיה 'נגישה לכולם", מתוך אמונה שכשעובדים ישמעו את הדברים בשפתם הם יחלחלו עמוק יותר.

היום נפתח בהרצאה בה נחשפו המשתתפים לעולם של אנשים עם מוגבלות ושירות נגיש, גלעד הירשלר המנכ"ל הציג את הסדרי הנגישות במלון והמחויבות שלו ושל המלון לנושא.

 

עובד מנסה להתנייד בכיסא גלגלים עם כוס מים בידו
העובדים התנסו בהתניידות בכיסא גלגלים והתמודדות עם מספר מצבים


לאחר ההרצאה התקיים החלק החווייתי שכלל ארבע תחנות בהן נפגשו עובדי המלון עם מדריכים ומדריכות עם מוגבלות ששיתפו בסיפורם האישי ובחוויות והאתגרים שלהם.

בתחנת ניידות התנסו העובדים בהתניידות בכיסא גלגלים וניסיון לעבור בין מכשולים ומקומות שונים ובביצוע פעולות שונות כאשר הם עם כפפות המדמות מוגבלות במוטוריקה עדינה.

 

בתחנת ראייה המשתתפים עטו כיסויי עיניים וחוו את העולם כפי שחווה אותו אדם עיוור תוך ניסיון לנוע בחלל ולבצע פעילויות שונות.

 

העובדים מאזינים למדריכה עיוורת
העובדים מאזינים למדריכה עיוורת


לאחר מכן בתחנת מוגבלות בשמיעה התקיים מפגש עם מדריך חירש, דובר שפת הסימנים ועובדי המלון התנסו בקיום שיחות וקבלת שירות ללא קול ומבלי לשמוע, למדו אפשרויות שונות לתקשורת עם אדם עם מוגבלות בשמיעה ואפילו למדו קצת שפת הסימנים בעצמם.

התחנה האחרונה הייתה תחנת מוגבלות קוגניטיבית בה הכירו המשתתפים את האתגרים העומדים בפני אדם עם מוגבלות קוגניטיבית ואיך שירות רגיש וסבלני יכול להיות משמעותי עבורו.

 

העובדים עברו הדרכה חוייתית עם מדריך עיוור
העובדים עברו הדרכה חוייתית עם מדריך עיוור

 

לאחר ההדרכה גלעד הירשלר מנכ"ל 'אחוזת אוהלו' ביקש להודות לצוות הנפלא על יום הדרכות "חוויתי, מאלף ומועיל" והתקיימה הדלקת נרות חנוכה משותפת של צוות המלון וצוות עמותת נגישות ישראל,

אנו מודים לגלעד ולצוות המלון ומקווים שביחד נמשיך לגרש את החושך ולמלא את העולם באור.

 

עובד מלון יורד ברמפת המלון בכיסא גלגלים

הדפס
עבור לתוכן העמוד