מתנדבי מד"א לומדים להיות נגישים

3/04/2018
 
 

עמותת נגישות ישראל העבירה סדנת נגישות חווייתית למתנדבי מגן דוד אדום - מרחב ירקון


ארגון מד"א עובר תהליך הנגשה מקיף בליווי מחלקת ייעוץ לנגישות בעמותת נגישות ישראל וכחלק ממהפכת הנגישות בארגון, החליטו רוסלן זינגרמן ממטה מתנדבים ארצי וחיים דגן יו"ר מתנדבים במרחב ירקון לארגן עבור מתנדבי המרחב ערב חווייתי שכולו נגישות.

 

בתחנת מוגבלות בניידות פגשו המשתתפים מדריכה בכיסא גלגלים
בתחנת מוגבלות בניידות פגשו המשתתפים מדריכה בכיסא גלגלים

 

הסדנה נפתחה בהרצאה בה נחשפו המשתתפים לעולמם של אנשים עם מוגבלות, כלים לתקשורת נגישה ותהליך ההנגשה הנרחב במד"א ולאחר ההרצאה הגיע החלק החווייתי של הערב - המתנדבים נפגשו עם ארבעה מדריכים עם מוגבלויות שונות, נחשפו לסיפורם האישי, האתגרים והחוויות שלהם והכי חשוב חוו בעצמם את המוגבלויות השונות.

בתחנת מוגבלות בראייה עטו המשתתפים כיסויי עיניים, ניסו להתמצא בחדר חשוך ולבצע פעולות שונות תוך התמודדות עם התחושות השונות שעוררה בהם החוויה, הם פגשו את דרור שהכניס אותם לעולם שלו ולימד איך לתת סיוע רפואי נגיש לאדם עיוור.

בתחנת מוגבלות בניידות פגשו המשתתפים את פאני ששיתפה את המתנדבים במשמעות של פינוי באמבולנס עבור אדם על כיסא גלגלים, ואחר כך הזמינה אותם להתנסות בכך בעצמם - להתנייד בכיסא גלגלים, לעבור ממנו למיטת טיפול, למלא טפסים עם כפפות המדמות מוגבלות בידיים ועוד'...

 

לאחר מכן פגשו המשתתפים את שושנה, מדריכה חירשת שנתנה למשתתפים טעימה מלאת הומור מעולם 'שפת הסימנים' ושיתפה באתגרים איתם מתמודד אדם חירש במצבי חירום.

 

בתחנת מוגבלות בראייה עטו המשתתפים כיסויי עיניים
בתחנת מוגבלות בראייה עטו המשתתפים כיסויי עיניים

 

 

המפגש האחרון היה עם רפי, מדריך מעמותת אנוש העמותה הישראלית לבריאות הנפש, שחשף בפני המשתתפים את עולמו כאדם עם מוגבלות נפשית וכיצד הם יכולים לתמוך ולסייע במצבי לחץ ומצוקה.

המפגש בין מדריכי עמותת נגישות ישראל למתנדבי מד"א היה מרגש ומרתק עבור כולם "לפעמים אתה חושב שאתה מכיר ויודע" סיכם אחד המשתתפים "אבל נדהמתי לגלות עולם שלם."

הדפס
עבור לתוכן העמוד