התחנה המרכזית בבאר שבע
9/01/2015
 
 
הגדל

בתחנה המרכזית בבאר שבע יש תופעה של עצירת מוניות ברציפי האוטובוסים. יש אכיפה חלקית, אך עיוורים (בעיקר) מתלוננים שהאוטובוסים לא יכולים להיצמד לרציף, על כל המשתמע מכך.
המתלונן כותב:

"אני בעל תעודת עיוור, תושב באר שבע, מתנייד באוטובוסים. בתחנה המרכזית בבאר שבע האוטובוסים אינם מסוגלים לעצור בסמוך לתחנה ולמדרכה מכיוון שמוניות "גן הצבי" חונות לאורך כל הרציפים. התוצאה היא שהאוטובוס חונה חניה כפולה וכך כשאני יורד אני נתקל או במונית/שלוליות ודברים אחרים ונופל. וקל וחומר אנשים עם מוגבלויות שנעזרים בכסא גלגלים שנאלצים לרדת באמצע הכביש".

המתלונן פרסם מכתב גלוי לשר התחבורה ב- 11.3.2010 במקומון "שבע". התלונה הגיעה שוב למקומון (4.11.2010) והתפרסמה ככתבה קצרה. המקומון קיבל את תגובת העירייה לפיה מכינים הסדרי תנועה חדשים בתחנה שיפתרו את הבעיה.

ב- 2005 הייתה תוכנית לתחנה מרכזית חדשה (בקדנציה של ראש העיר הקודם). כנראה שהרעיון ננטש לטובת שיפוץ (הבטחה מ- 2009), כאשר ברור שהמצב שם גרוע באופן כללי (לא רק בקטע של הנגישות). באתר העירייה אפשר לראות (בנובמבר 2010) תכנון למסוף תחבורה עירוני עם הבטחה לסיום (התכנון) במרץ 2011.

במרץ 2011 מגיעה תלונה ממתלונן אחר. הוא מציין שיש אכיפה, אך היא לא מספיקה והמוניות חוזרות לרציפי האוטובוסים כשהפקחים מתרחקים. בתמונות שקיבלנו ממנו אפשר לראות שתחנת המוניות נמצאת ממש מול נתיב הורדת הנוסעים של האוטובוסים, אך נהגי המוניות מעדיפים "לצוד" נוסעים שם ולא בתחנה.

מוניות רבות בתחנת האוטובוסים בבאר שבע

תחנת המוניות ממש מול תחנת האוטובוסים

 בינואר 2015 התפרסם במקומונים שהתחנה המרכזית החדשה נסגרה בהוראת שירותי הכיבוי. הסיברה המיידית הייתה שריפה שפרצה במקום, אך עלתה טענה שהתחנה לא עמדה באופן כללי בדרישות שירותי הכיבוי לרישיון עסק. התוצאה היא העלאה והורדה של נוסעים ברציפים מאולתרים ברחובות וזה מצב שמכביד במיוחד על נוסעים עם מוגבלויות.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה התחנה המרכזית בבאר שבע: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד