פארק אסתר בקרית ביאליק
29/12/2009
 
 
הגדל

ב- 25.12.2009 נחנך הפארק החדש בטקס רב-משתתפים. הקדישו שם מחשבה על נגישות, אך יש מה לשפר במיוחד לאור העובדה שמדובר בפארק חדש לגמרי:

  • בכניסה מרחוב דרור מול סמטת נחליאלי יש הנמכה לא תקנית ושיפוע תלול. יש כניסה נגישה אחרת (קצת רחוקה מחלק ממתקני הכושר). צריך להנגיש את הכניסה הזאת או לעצב אותה כך שיהיה ברור שהיא לא נגישה (אחרת יש שם סכנת נפילה ישר לכביש). בתגובה מיידית שהגיעה מראש העיר נאמר לנו: "הכניסה המערבית לפארק כבר מטופלת בימים אלו - לתיקון המדרגה והבור באופן שיאפשר כניסה לבעלי מוגבלויות".
  • רצוי לסמן חניית נכים מול הכניסה הסמוכה לסמטת נחליאלי.
  • הגישה לחלק ממתקני הכושר היא דרך חצץ לא עביר לכיסאות גלגלים.
  • אין מתקני כושר מותאמים ממש ליושבים בכיסא גלגלים. יש גישה חלקית בצורה שלא מתאימה לכל הכיסאות הסטנדרטיים. בתגובה מיידית שהגיעה מראש העיר נאמר לנו: "הקרן לשירותים מיוחדים וחברת החשמל יממנו מתקני ספורט מותאמים לבעלי מוגבלויות בפארק אסתר ובחורשה לאורך נחל גדורה".
  • חסר צל (העצים טרם צמחו), אפשר להקים סככות זמניות.

בתחילת דצמבר 2009 התקיימה מסיבת עיתונאים של העירייה לציון יום הנכה הבינלאומי. בדיווח של "ידיעות המפרץ" (אתי דור) ממסיבת העיתונאים נאמר מפי ראש העיר, מר דוקורסקי: "... ובקרוב ייחנכו פינות [פיקניק] נוספות בפארק אסתר החדש שהוא כולל מתקנים מותאמים לנכים". הבטחה דומה אפשר לראות בידיעה מ- MYNET (אפריל 2009). בתגובה נאמר לנו מפי ראש העיר: "משרד התיירות יממן פינות פיקניק נגישות בפארק".

אנחנו בקשר עם העירייה שהפרויקט ביוזמתה ובאחריותה. נאמר לנו שהפארק נמצא בתקופת "הרצה" וזה הזמן לתקן.


 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד