קשיי נגישות בעין הוד
7/12/2010
 
 

כפר האמנים בעין הוד הוא אתר תיירות עם מוזיאון, מסעדות וגלריות. בשנים האחרונות יש מגמה של הרחקת כלי רכב מהאתרים והתוצאה היא קשיי נגישות. יש גם בעיות נגישות אחרות.

באוקטובר 2009 הגיעה תלונה מפורטת מאד:

"הזמנתי מראש מקום במסעדת דוניה רוסה בעין הוד ל- 4 סועדים. ... תוך כדי ההזמנה שאלתי על נגישות למסעדה ואמר לי האדון בצדו השני של הקו כי ישנן שלוש מדרגות לא גבוהות בכניסה. היות ואני מרותק לכיסא גלגלים וברשותי רכב עם מעלון הסברתי זאת ונאמר לי כי יעזרו לי להכנס... כמו כן הוסבר לי כי בהגיעי לעין הוד עלי להתקשר למסעדה כדי שיפתחו לי את השער החשמלי. הגענו שמחים וטובי לב לעין הוד ... התקדמנו אל כיוון המסעדה תוך כדי נסיעה ולהפתעתי!!! הגענו למחסום נוסף ...אשר לצידו עמד אדם חבוש בכובע מצחיה של משטרת ישראל... כאשר בקשנו ממנו להוריד את החבל .... אמר לנו השומר כי עלינו להחנות מחוץ לכפר וללכת למסעדה רגלית. המרחק למסעדה הוא כ- 800 מטר או יותר. כך התעכבנו כ- 30 דקות. אישתי התקשרה למסעדה והסבירה להם את המצב. מהמסעדה בקשו לדבר עם השומר אך הוא התעקש - אני לא מדבר עם איש! בצר לי התקשרתי למוקד 100 של המשטרה והסברתי להם כי לא פותחים לי את המחסום להגיע למסעדה מהמשטרה נאמר לי כי שולחים לי ניידת, עברו כבר 45 דקות ואמרתי לשומר כי הזמנתי ניידת של המשטרה ולאחר מספר דקות נוסף כנראה שהבין כי יש לו בעיה התרצה ופתח את המחסום. הגענו לחניית המסעדה אך שוד ושבר אין חניית נכים כנדרש ע"פ חוק ...".

למותר לציין שהתנהלות כזאת פוגמת באופן קשה מאד בעצם ההנאה מהיציאה לבילוי.

אנחנו מצטערים על הנזק הכבד שנגרם בעין-הוד מהשריפה הגדולה בחנוכה תשע"א.


מוזיאון ינקו דאדא

יש גם תלונה על היעדר נגישות במוזיאון ינקו דאדא בעין-הוד. הנהלת המוזיאון מודעת לבעיה אך טענה שאין מימון ושיתוף פעולה מגורמים שאמורים לסייע. בקיץ 2010 הותנעה פעילות נמרצת בסיוע מנהלת "נגישות ישראל" בצפון לגייס כספים לפרויקט. יש תרומה והבטחות למימון חלקי מצד המועצה האזורית חוף הכרמל וגורמים ממלכתיים. בתחילת אוקטובר 2010 שודרה ההודעה הקצרה הבאה ברשת ב': "...מוזיאון ינקו דאדא בעין הוד נעל אמש את שעריו לחודש ימים, כדי לשפץ את הקומה המרכזית שם ממוקמים עבודותיו של מרסל ינקו, וגם כדי להנגיש את המוזיאון לציבור הנכים".


מידע נוסף וקישורים

 


 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד