חדרי אירוח קיבוץ שלוחות
16/06/2010
 
 
הגדל

הגיעה אלינו ביוני 2010 תלונה מפורטת כדלקמן:

"הקיבוץ מופיע באתר צימר, אירוח בקיבוצים, תחת ההגדרה: "צימרים לנכים." כדי להגיע לחדר יש "לטפס" על רמפה די תלולה לאורך מספר מטרים. אין סיכוי שנכה יצליח בכך ללא דחיפה מסיבית. החדר די מרווח, אולם הבעיה העיקרית היא בחדר האמבטיה. החדר הזה קטן וצפוף (כמטר וחצי על מטר וחצי), כאשר מול הדלת נמצאת המקלחת. מימין לדלת נמצא הכיור הפונה אל האסלה. כדי להגיע אל האסלה צריך לעבור דרך המקלחת (ואי אפשר שיהיה בה כסא רחצה, שבלעדיו נכים אינם יכולים להתקלח, כי הוא חוסם את המעבר). אל האסלה אפשר להגיע רק מהצד, כי היא פונה בכלל אל הכיור. אל הכיור אי אפשר בכלל לגשת עם כסא גלגלים, כי הוא פונה אל האסלה, ואין ביניהם מקום, רק לאדם עומד. ולסיום: דלת המקרר, הנמצא במסדרון הכניסה, נפתחת לכיוון החדר (במקום לכיוון הדלת), כך שנכה על כסא גלגלים אינו יכול לפתוח את המקרר. הנשים שמנהלות את המקום אמרו שהמקום נגיש (פעמיים בטלפון), שיש בו מאחזים (וזה נכון) ושהמקום קיבל אישור (צריכים להושיב על כסא גלגלים את זה שנתן להם את האישור ושינסה להסתדר שם בעצמו)".

לפי אתר הקיבוץ, המלון נוסד בשנות התשעים (כלומר אחרי 1972). חוק התכנון והבנייה קובע את הסף הבא:

"בית מלון, פנסיון, בית מרגוע, בית אירוח וכל מקום כיוצא באלה שבו מספקים לינה בתמורה והמכיל 20 מיטות לפחות".

במלון יש 20 יחידות (כלומר לפחות 40 מיטות) ולכן הוא נדרש לקיים כללי "בניין ציבורי ב'".

אנחנו נפנה לקיבוץ ולאתר כדי שיספקו מידע מדויק יותר, זה קריטי עבור מי שזקוק לסידורי הנגישות. כמובן שנדרוש גם התאמה של החדרים לתקן הקיים בנושא.


 מידע כללי וקישורים

  • פרסום ללא מידע נגישות באתר ארגון "במעגלי צדק". הארגון חרט פעם על דגלו את נושא הנגישות, אך כיום עוסק בעיקר בנושאים אחרים.
  • פרסום קצת מטעה (לכאורה) מטעם גולשים (שוב לכאורה) באתר "מסע אחר".
  • דף חדרי האירוח באתר "צימר". לא מצאנו מידע על נגישות, יש פירוט-יתר בנושא כשרות וסידורים לשומרי-מסורת.
  • דף באתר "קופונופש". גם כאן אין מידע נגישות. לפי האתר יש במלון 20 יחידות (חלקן למשפחות).
  • אתר קיבוץ שלוחות.

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד