סניף הדואר המרכזי בחיפה
7/02/2020
 
 

בשדרות פלי"ם שוכן הסניף המרכזי של הדואר. אין שם חניה לציבור, רק לעובדים. חניית העובדים מוגנת ע"י מחסום חשמלי. יש גם חניה לרכב תפעולי מאחור ברחוב נתנזון

 

בעת כתיבת שורות אלה סניף זה הוא היחיד בחיפה בו ניתן לשחרר דברי דואר מחו"ל שיש לשלם בעבורם מכס.

חניות הנכים הקרובות ביותר הן בחניוני קרית הממשלה או בית המשפט - מרחק גדול מאד עבור נכים. בסביבות 2011 הכשירו חניה אחת בלבד בשד' פלי"ם סמוך לשיפוע הכניסה לדואר.
הכניסה למבנה היא דרך שיפוע ארוך מאד - לא קל למוגבלי ניידות וכנראה גם לא תואם את התקן (ת.י. 1918 חלק 2 סעיף 2.3), שקובע הפרש גובה מקסימאלי של 3 מ'. הדלתות למטה לא פתוחות לציבור, למיטב ידיעתנו. נתוני נגישות נוספים מצויים באתר הסקירות של "נגישות ישראל".
חסרות הנמכות מדרכה בסביבה, אך יש אכיפה כנגד נכים שחונים על המדרכה הרחבה או ב"אדום-לבן". במאי 2008 הגיעה תלונה של בעל תג נכה שספג שם דו"ח.

בטיפול מול הממונה על הנגישות בעירייה ו"דואר ישראל". התשובות הראשונות שקיבלנו אינן לרוחנו, נמשיך לפעול בעניין.

 

בפברואר 2020 מוגשת תובענה ייצוגית (לאישור) של אייל רוזנצוייג נגד "דואר ישראל" בשל היעדר הנגישות לסניף המרכזי בשדרות פלי"ם בחיפה. אייל ותרצה רוזנצוייג פעילים בעמותת "יחדיו יד ביד" מטירת כרמל.


מידע נוסף וקישורים

  • ריכוז בעיות נגישות בסניפי "דואר ישראל".
  • דו"ח מבקר עיריית חיפה לשנת 2009 בנושא נגישות.
  • ראיון ברשת ב', מרץ 2009. גם הדואר מוזכר שם.
  • דף סניף "שקמונה" (פל-ים 19, חיפה) באתר "דואר ישראל".
  • תובענה ייצוגית של אייל רוזנצוייג נגד "דואר ישראל" בשל היעדר נגישות לסניף פלי"ם בחיפה. מגזין Read IT Now פברואר 2020. התובע ואימו, תרצה רוזנצוייג, פעילים בעמותת "יחדיו" מטירת הכרמל.
     
  • הדפסהוסף תגובה
    עבור לתוכן העמוד