אולמי כינורות בחיפה
8/04/2008
 
 

לפני כמה חודשים קיבלנו תלונה בעקבות שמחה משפחתית באולם המזרחי. נאמר לנו שהמקום שופץ ואפשר היה לצפות לנגישות טובה (לאור היכרות מאירוע מלפני כשלוש שנים). התאכזבנו לגלות כמה פרטים (בעיקר בנוגע לנגישות) השתנו לרעה או טעונים שיפור:

  • השיפוע בכניסה רחוק מלהיות תקני (הוא תלול מדי). השומר מסייע למשתמשים בכיסאות גלגלים בחפץ לב, אך זה לא פתרון.
  • בין האולם לשירותים יש 2 מדרגות תלולות. אפשר לעבור מבחוץ (דרך השיפוע הנ"ל) לאולם השני, ממנו המעבר לשירותים הוא ללא מדרגות. לא נעים... גם המעבר דרך המטבח כולל מדרגות.
  • שירותי הנכים מאד לא תקניים: יש רק מאחז-יד אחד, וגם הוא רחוק מהאסלה. הדלת נפתחת פנימה והאיבזור איננו שלם. היעדר מאחז-יד עלול לגרום לנפילות.
  • חניות הנכים לא הספיקו. שומרי החניון אילתרו משהו, אך זה לא פתרון.
  • כאשר שני האולמות בשימוש בו-זמנית החניה לא מספיקה. המאחרים נאלצים לחנות בחוץ, לעיתים בניגוד לחוק.
  • חלק מהאורחים (בעיקר מבוגרים) סבלו מחום כי העובדים לא הקפידו על סגירת דלתות והמיזוג לא היה אפקטיבי.

פנינו להנהלת האולם בכתב - לא התקבלה תשובה. הנושא הועבר לטיפול הממונה על הנגישות בעירייה והיא דיווחה (באוקטובר 2007) שהיא פנתה להנהלת האולם והוציאה מהם הבטחה לפנות ליועץ נגישות שיבדוק מה צריך לעשות והם יתקנו בהתאם. אנחנו עוקבים... 

באפריל 2008 המקום נבדק שוב ומסתבר שטיפלו רק בחניה. הוסיפו חניות נכים, אך הן לא תקניות. אין שינוי לטובה בשירותים ובמעברים כמתואר למעלה. הפעם הייתה גם בעיה עם עוצמת המוסיקה - עד כדי חשש לפגיעה בשמיעה.


כמו במקומות אחרים, אנחנו ממליצים לבדוק אם יש למקום רישיון-עסק לפני שמזמינים אירוע. היעדר רישיון-עסק עלול להעיד על בעיות בטיחות, לא רק נגישות...

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד