היכל התרבות והתיאטרון בבאר שבע

21/09/2016
 
 

"היכל התרבות באר שבע" הוא גם "המשכן לאומנויות הבמה" ומארח את "תיאטרון באר שבע". ב- 2008 התלוננו שכאשר רוצים להוריד נוסע עם מוגבלות או קשיש קרוב ככל האפשר לכניסה הנגישה לאולם, צריך לשלם עבור חניה (גם אם הרכב המסיע יוצא מיד). ב- 2016 יש תביעה ייצוגית בנושא כתוביות ללקויי שמיעה

 

לפי התלונה מ- 2008, השומר מתעקש על תשלום 15 ש"ח בכניסה ולא מחזיר את הכסף ביציאה.

 

המתלונן כתב להסתדרות (שההיכל בבעלותה) ולעירייה ולא קיבל תשובה. בתחילת יוני 2008 פנינו למנהלת התיאטרון, שהעבירה את המכתב לדובר ההסתדרות במרחב הנגב. הוא כתב לנו מיד:

"... הצוות אשר מפעיל את החניון מאפשר לרכבי הסעות נכים להיכנס ללא תשלום לשטח החניון לצורך הורדת והעלאת נוסעים בסמוך לכניסה הנגישה לאולם. בעקבות פנייתך קיימנו בדיקה נוספת עם צוות החניון וחידדנו את הנהלים וההנחיות להיענות מלאה במקרים מעין אלו...".


התלונה מצטרפת לאירוע מסוף 2005, שבו התייחסו מאד לא יפה לילד בכיסא גלגלים שהגיע להופעה באולם. המשותף לשני המקרים הוא שאין (כמעט) צורך בהשקעה כספית. נדרש שיפור בשירות ובתיאום בין הגורמים השונים.


בספטמבר 2016 מתפרסמת תביעה של אנה ברק ואחותה (לקויות שמיעה) נגד התיאטרון (ואולמות נוספים). התיאטרון מציע אוזניות ומערכות לכבדי-שמיעה, אך לא כתוביות / תימלול לטובת חרשים. בדף ה"נגישות" של אתר ה"משכן לאומנויות הבמה" כתוב:

"מערכות שמע ללקויי שמיעה
המשכן מספק , על פי דרישה , מערכות שמע ללקויי שמיעה , היעילות של הערכות טובות לכול אולמות המשכן .
מומלץ להזמין בבוקר ההצגה בטלפון 08-6266400  שלוחה 1
ניתן להשתמש גם באוזניות  SENNHIRSER  המיועדות להאזנה בטלוויזיה... ".

האולמות האחרים שכלולים בתביעה הם "הקאמרי" ו"הבימה" בתל אביב ו"תיאטרון חיפה" בחיפה. בעת כתיבת שורות אלה התביעה לא נמצאת ב"פנקס התובענות היצוגיות".

 

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד