קניון חוצות אלונים
26/05/2009
 
 

הקניון מוגדר כנגיש, אך הגיעו תלונות על קושי להגיע לחלק מהחנויות עם כיסא גלגלים. עיקרי התלונה:

"בקניון אלונים... לאחר שעולים במעלית לקומה השניה, יש ממש מול המעלית חצי קומה שניה. יש בה חנות תקליטים בה ילדי אוהב לבקר  ויש ממש כמה קומות. אם אנחנו עם הכסא הממונע שלו זה ממש בלי אפשרי להעלות והכסא הקטן גם לא קל. בכל מקרה הם ניסו לעשות שם פתרון של כסא בצד עליו אפשר לשבת והוא עולה למעלה. הכסא עוד לא היה תקין באף ביקור שלנו שם. מה גם שלנכה במצב קשה שלא מחזיק את גופו, הכסא לא בטוח והמעברים מכסא הגלגלים האישי אל כסא המדרגות קשה פיזית... יש מספר טלפון שאף אחד לא חוזר ואנו נתקעים שם באופן די קבוע... ".

בתלונה קודמת נאמר:

"ביקרתי ב"ארקפה" בקניון אלונים והשרותים נמצאים בקומה שניה ללא מעלית, נשלחתי לשרותים במקדונלדס או בקניון ליד. כאשר אני נעזרת בהליכון לצורך נידות. קימת במה מאוד מסוכנת בכניסה לבית הקפה, התשובה שקיבלתי: המקום אושר מבחינת נידות...".

באוקטובר 2008 התפרסמה ב"ידיעות העמק" תלונה של נכה בכיסא גלגלים שנאלצה לחכות כרבע שעה עד שפתחו לה את השירותים (שהיו נעולים מבחוץ). עובדת הניקיון טענה שיש הוראה לנעול את שירותי הנכים. מנהל הקניון, מר קובי פולקמן, טען ששירותי הנכים פתוחים תמיד. במאי 2009 דווחו לנו שלפחות שירותי הנשים פתוחים ותקינים.

שלחנו פקס להנהלת הקניון ונעדכן בתשובות שיגיעו. הם לא ממהרים לענות...

ביוני 2009 קיבלנו עדכונים ממתנדבת של "נגישות ישראל":

  • יש היענות יפה לקריאה למפעיל המעלון. המעלון לא מתאים לכיסא ממונע.
  • במבנה הקטן (שיש בו "מקדונלד'ס","ארקפה" ,"ציינה האוס" ו"קרייזי ליין") יש שיפועים קשים, כנראה לא תקניים.
  • המעלית במבנה הגדול קטנה מדי עבור כיסא ממונע. הלחצנים לא נוחים ליושב בכיסא גלגלים ואין אמצעים ללקויי ראייה.


מידע כללי

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד