הנגשת פארק הקישון בחיפה

26/02/2023
 
 
חניות נכים פארק הקישון (הגדל)

אחרי התכתבויות ושיחות לאורך שנים, יש באמצע 2016 התקדמות משמעותית בהנגשת הפארק. סימנו חניות נכים וסללו שביל אספלט לרחבה המרכזית של הפארק, אך יש עוד מה לעשות

 

חלק מההערות שהיו עד ביצוע ההנגשה באמצע 2016 מתועדות בדף על מעגן הדיג ופארק הקישוןב- 2013 רשות נחל הקישון קיימה כנס בנושא "הנגשת בעלי מוגבלויות לפארק" בשיתוף עיריית חיפה וארגונים (כולל "נגישות ישראל"). דו"ח סיכום הפעילות לשנת 2014 של רשות נחל הקישון כולל תוכניות הנגשה. בדצמבר 2015 עיריית חיפה הכריזה על שיקום ושדרוג פארק הקישון, כולל הנגשה.

 

כפי שניתן לראות בתמונות מתחילת יוני 2016, נוספו 2 חניות נכים על משטח אספלט שמחובר בשביל אספלט לתוך הפארק. הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה בין הנהלת הפארק לבין עיריית חיפה.

 

 

 

מה שחסר עדיין זה שירותי נכים תקניים במקום נגיש מהכניסה לפארק. בעת כתיבת שורות אלה יש שירותים ניידים במרחק גדול מהכניסה במגרש כורכר:

 

נאמר לנו שיש כוונה להקים מבנה שירותים ב- 2017.

 

ההנגשה הנוכחית היא תוצאה של התכתבויות רבות בין "נגישות ישראל" (בעיקר מנהלת "נגישות ישראל צפון") לבין העירייה, רשות נחל הקישון וגורמים אחרים.

 

תודה לגב' שרון ניסים, מנכ"לית רשות נחל הקישון, על המאמצים להנגיש למרות ההתנגדויות והקשיים התקציביים. תודה גם למר דוד לוריא, ראש מחלקת התפעול בעיריית חיפה ולאדריכל אמיר בלום.


 

עדכון (פברואר 2023)

 

ההתלהבות מההבטחות מסוף 2015 הייתה מוקדמת מדי. טרם השלימו את ההנגשה. במסמך שהעירייה הכינה לפי חוק (הודעה בדבר מקום ציבורי בעיריית חיפה שחלה לגביו חובת ביצוע התאמות הנגישות) מופיע שהפארק יונגש ב- 2025. אנחנו ננסה להקדים את המועד בהתחשב בהבטחות העבר ובצורך.

 

התכתבנו עם מנכ"לית הפארק ולטענתה ההנגשה לא באחריותה כי העירייה היא הבעלים של הקרקע. היא הבטיחה להוסיף שילוט נגיש לעיוורים (ברייל).

 

 

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד