עדכון: חברת התעופה "ורג'ין בלו" נכנעה ללחץ הביקורת הציבורית
 
 

 

חברת התעופה "וירג'ין בלו" נסוגה מהפעלת המְדִינִיּוּת השָׁנוּיה בְּמַחֲלֹקֶת בנוגע לאנשים עם מוגבלויות וזאת לנוכח הביקורת הציבורית הרבה שמְדִינִיּוּת זו עוררה.

 

כזכור: כנגד חברת התעופה "ורג'ין בלו" עמדו להגיש תלונה וזאת בגין נוהל חדש שהפיקו בחברה על-פין נוסעים נכים, אשר אינם מסוגלים להגיע בכוחות עצמם לבית השימוש או לטפל בעצמם בעת מקרה חירום, מחויבים להגיע לטיסה עם ליווי צמוד בדמות מְטַפֵּל.

 

ארגון הנכים האוסטרלי הודיע כי הוא עומד להגיש תלונה אצל נציב שיוויון לאנשים עם מוגבלויות וזאת בטענה שחברת התעופה מפרה את החוק האוסטרלי אשר עוסק בנגישות לתחבורה.

 

הביקורת על הטענות נגד החברה נהדפו ע"י דובר מטעמה אש טען כי המְהוּמָה שנגרמה ע"י קבוצות ארגוני נכים מקורה במידע לקוי ובִּלְבּוּל. הדובר הוסיף וטען כי נוסע המרותק לכיסא גלגלים עלול להזדקק למלווה בעת מקרה חירום וזאת בגין העובדה שהנוסע חייב לעמוד בתקנות בטיחות כחבישת מסכת חמצן או לבישת אפוד הצלה.

 

דובר מטעם משרד הרווחה האוסטרלי דרש לקבל הבהרות בנוגע לנוהל החדש של חברת התעופה וטען כי הוא הופתע מן העובדה שחברת התעופה לא מצאה לנכון לבצע הִתְיַעֲצוּת מול ארגוני נכים טרם החליטו להוציא לפועל את התקנה.

 

כעט הודיעו בחברה כי הם מבטלים חלקית את התקנה המפלה אשר הייתה אמורה להיכנס לתוקף אתמול וזו תחול רק על נוסעים אשר משקל גופם עולה על 130 ק"ג.

 

מקור: © Herald and Weekly Times

 

לעיון בכתבה המלאה בשפה האנגלית - הקליקו כאן

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד