יש ממי ללמוד - בארה"ב מתווים מדיניות בעניין כלבי שירות

בעקבות חקירה שהתבצעה על ידי משרד הבריאות ושירותי אדם של ארצות הברית (מב"ש), משרד זכויות האזרח (מז"א), מרכז רפואי סנט מרסי (מרסי) בפורט דמית' ארקנסו הסכים לבצע שינויים למדיניותיו ולהליכים כדי שיתאימו לסקציה 504
8/01/2012
 
 
כלב שירות מגיש צרור מפתחות לבעליו

 

ההסכם בוצע כתוצאה של תלונה שהוגשה למז"א על ידי אדם בעל מוגבלות פיזית הקשורה לעמוד השדרה שצריך חיית שירות בחיי היום יום כדי לסחוב דברים ולעזור לו בהליכה. מגיש התלונה היה זקוק לעזרה רפואית מיידית בשביל אביו אך מרסי סירבו להכניס את חיית השירות של מגיש התלונה. נאמר לו שחיית השירות שלו אינו כלב נחייה ושהוא אינו יכול להכניסו לבית החולים מכיוון שהוא לא יכול היה להציג מסמכים המאשרים חיסונים או כל מסמך אחר המצביע על בריאותו של הכלב. לאחר חקירה המז"א מצא שמדינויותיו של מרסי והתהליכים בהקשר של הכנסת חיות שירות הכליל אך ורק כלבי נחייה.

 

"חיות שירות משומשות על ידי אנשים עם מוגבלות למגוון רחב של מטרות ופעולה זו נועדה להזכיר למתקנים לוודא שאנשים עם חיות שירות מקבלים הזדמנות הוגנת להשתתף בתוניותיהם ושירותיהם." אמר מנהל מז"א לאון רודריגז. "מב"ש מחויבים להמשיך לאכוף את סקציה 504 ולאפשר גישה לטיפול רפואי לכל האמריקנים."

 

לפי סקציה 504 ארגון אינו יכול להגביל גישה אך ורק לחיות שירות המשמשות אדם עם לקות ראייה. ארגון אינו יכול למנוע כניסת חיית שירות אם בעל החיה אינו יכול לספק מסמכים המוכיחים כי החיה היא חיית שירות או אילו מטלות חיית השירות מבצעת או כל מסמך המצביע על בריאותה של החיה.

 

לפי תנאי ההסכם מרסי יקימו מדיניויות אי-אפליה, יפיצו הודעה לצוות עובדים ולמשתתפי התוכניות לגבי המדיניויות החדשות ויוודאו שהצוות יקבל אימון מקיף על מחויבויותיהם לספק שירותים ללא אפךיה לכל אדם ואימון ספציפי על הרשאת כניסתם של חיות שירות לפי סקציה 504.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד