יש ממי ללמוד - אגף הבריאות האמריקאי פועל להבטיח נגישות שווה לחירשים ולקויי שמיעה

המשרד לזכויות אדם באגף פתח בהסכם עקרוני עם מוסד שיקומי מסוים על מנת לפעול למען השגת נגישות שווה למטופלים חירשים ולקויי שמיעה לתוכניות ופעילויות בהתאם לסעיף 504 של חוק השיקום האמריקני
6/03/2012
 
 
מכשיר שמיעה

 

ההסכם נחתם לאחר מחקר של המשרד לזכויות אדם בנוגע לתלונה של אחות של אחד המטופלים החירשים במוסד-היא טענה שהמוסד לא מספק מענה ראוי בשפת הסימנים לאחיה, וכך נמנעת ממנו הבנה בנוגע להחלטות רפואיות חשובות ואפשרויות טיפול.

 

"על אף זכותם לנגישות שווה ואפשרות להשתתף בתוכניות פדרליות, חירשים ולקויי שמיעה שוב עומדים בפני מחסומים לא-חוקיים בקבלת שירותי הבריאות" טוען מנהל המשרד ליאון רודריגז. "סעיף 504 וחוק השיקום קיימים על מנת להבטיח שאנשים לא חוים אפליה בנסיונם לתקשר עם ספקי שירותי הבריאות".

 

סעיף 504 אוסר אפליה על בסיס מוגבלות בכל שירותי הבריאות שזכאים למימון פדרלי. שירותי בריאות נדרשים לספק בחינם לחירשים או לקויי שמיעה אמצעי סיוע ושירותים, בהתאם לצורך גם בשפת הסימנים.

 

המשרד לזכויות אדם מצא שהמוסד נקט באפליה לא חוקית על בסיס מוגבלות בכך שמנעו שירות בשפת הסימנים למטופל חירש כאשר הוא קיבל טיפול במוסד. בנוסף, המשרד מצא כי למוסד לא הייתה קיימת מדיניות או פרוצדרות שמבטיחות תקשורת ראויה עם מטופלים חירשים או לקויי שמיעה, וכמו כן לא פיתח אמצעי סיוע לעזור לתקשר עם מטופלים אלו.

 

המוסד הסכים לנקוט בצעדים על מנת לקיים את תנאי סעיף 504 וחוק השיקום, בין היתר הבטחת שירותים בשפת הסימנים בכל זמן והתוויית מדיניות שיבטיחו תקשורת ראויה עם חירשים, לקויי שמיעה ומלוויהם. בנוסף,המוסד הסכים להכשיר את הסגל בנוגע למתן שירות שוויני והודעה למטופלים בדבר זכויתיהם לאמצעי סיוע ראויים.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד