מועצת הנגישות בארה"ב מנסים להביא לפיתוח תוויות תרופות נגישות

מועצת הנגישות רוצה להביא לקווי מנחה ליצירת תוויות תרופות נגישות לאנשים עם לקויות ראייה בעקבות חוק שנחתם על ידי נשיא ארה"ב. חוק "ניהול, יישום וביטחון מזון ותרופות" (Food and Drug Administration Safety and Innovation Act)
17/07/2012
 
 
בקבוקון תרופות

 

חלק מהחוק מאפשר למועצה להקים קבוצה שתכין את קווי המנחה להכנת התוויות הנגישות לאנשים עיוורים או לקויי ראייה על תרופות מרשם. הקבוצה הזו, אשר תכלול ייצוג שווה מארגונים מייצגי אנשים עם מוגבלות ואנשי תעשיית התרופות, יחליטו על המנהגים שבהם ינהגו בתי מרקחת כדי שיוכלו לספק גישה לאנשים עם מוגבלות לתוויות תרופות מרשם. הקבוצה תבדוק מספר אלטרנטיבות ביניהן תוויות ברייל, תוויות עם דפוס מוגדל וטכנולוגיות אודיו כגון "בקבוקונים מדברים" ותגי זיהוי תדרי רדיו. המלצות הקבוצה, אשר יוצגו לאחר שנה, יהוו הצעות בלבד ולא יהיו חובה.

 

החוק גם קורא לוועדה המדינית למוגבלות לערוך קמפיין אינפורמטיבי וחינוכי בשיתוף הקבוצה כדי ליידע את הציבור, ביניהם אנשים עם מוגבלות ורוקחים, לגבי ההמלצות. משרד המחויבות הממשלתית יבצע בדיקה כדי לראות כמה מההמלצות יושמו בבתי מרקחת ולראות כמה מכשולים בהעברת המידע על תוויות תרופות נשארו.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד