בועז א.ה.
בועז מביט מהצד בדיון שנפתח כאן בין דר' יורם סבירסקי לשקדיה כהן על יחס ההלכה אל הנכים, ומסביר את הסיבה לפער בין עמדות הצדדים.
קחו אוויר.
80% מהמתאבדים באפגניסטן הם אנשים עם מוגבלויות. מה הקשר בין מגבלה לבין הישרדות?
מעשיהם של המתאבדים הנכים נועדו להבטיח את הישרדותם של האחרים – של משפחותיהם.
סדרת השורדים נמשכת עם מוחטראן מאי, קורבן אונס קבוצתי בפקיסטן. סיפורה של מוחטראן הוא סיפור הישרדות מדהים, וההתמודדות שלה מעוררת פליאה.
בועז קיבל הודעה על מבצע איסוף ערכות המגן. היות והוא משתמש בכסא גלגלים ואין לו רכב, הוא ניסה לבקש שיתאמו איתו את האיסוף. אחרי טלפונים רבים, התייאש, והחליט ...
קריאת ראיון של אירי ריקין לעיתון תל אביב, גרמה לבועז להרהר בניסיון של נכים רבים להתנתק משיוכם לקבוצת הנכים, כחלק מהשתלבותם בחברה הכללית.
בועז מתעמק בדבריו של ירמיהו יובל על שאלת החילוניות היהודית, ומוצא קווי דמיון רבים בין הבנת החילוניות להבנת הנכות כמצב קיומי.
תפיסה רווחת בארץ היא עליונותינו החד משמעית על שכנינו הערבים בתחומים כמו פתיחות, נאורות, קידמה. בועז בדק ומצא כי לפחות בסעיף נגישות אחד - בחריין היא הראשונה ...
בועז אחד העם מפגיש אותנו עם השורדים המעניינים של ההיסטוריה. הראשון שבהם הוא נאי טין מיינט, אסיר פוליטי בורמזי.
בועז אחד העם משווה את מצבנו למצב הנכים בסינגפור. תנאי המחיה הקשים שלהם לא מעודדים את רוחו, אלא גורמים לו לחשוב על המוגבלות הביקורתית שלנו.
לא מזמן התפרסמה ידיעה על תאי גזע אשר אולי פתחה את הירייה הציבורית הראשונה בקרב קהילת “נגישות ישראל". בידיעה ניתנה סקירה קצרה על תפקידם של תאי הגזע וצוין ...
לכבוד יום הולדתה של אחד הסמלים הגדולים ביותר של גדלות נפש האדם הנכה, מוצעת פרשנות לכמה מהציטטות החשובות של הלן קלר.
מה הקשר בין צמיחה כלכלית והנכים? למה הנכים נחשבים לעול ולמעמסה על הכלכלה? איך להתמודד עם טיעונים כלכליים נגד כלכלת הרווחה?

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד