ארוחת טעימות חושיות לגלר-נסיס
12/06/2008
 
 
הגדל

משרד הפרסום גלר נסיס מלווה את עמותת נגישות ישראל מיום היווסדה, בהתנדבות ובמסירות רבה. אתמול התחלפו היוצרות, וצוות העמותה, ליווה את צוות המשרד בגישושיו אחר הארוחה.

צוות גלר נסיס בבואו לארוחהכבר בהגיעם למועדון הקצינים של הג'ירף, קובעו רגלי המוזמנים במקל, והם נעזרו בקביים בלכתם לקראת שולחן, עיניהם כוסו וצוות העמותה הנחה אותם בלכתם, עד שהתיישבו מסביב לשולחן.

טעימת יין בעיניים מכוסותאת המנה הראשונה אכלו הסועדים כשעיניהם מכוסות, תוך כדי טעימת יינות שניתנו באדיבות יקבי רמת הגולן. צוות הייקב, העביר הרצאה קצרה על סוג היינות וההבדלים ביניהם. לאחר מכן, דדי כוחן מתנדב העמותה, לקויי ראיה, סיפר לסובבים על הקשיים שעוברים אנשים עם מוגבלות בראיה בחיי היום יום ובבואם למסעדה.

נאבקים בבשר עם ידיים מקובעותאת מנת הפילה שהוגשה כמנה שניה, אכלו צוות גלר-נסיס, כשידיהם מקובעות בתוך כפפת בישול, וגילו שזוהי חוויה מאד לא פשוטה לחתוך סטייק, כאשר אתה לא יכול להזיז את מפרק היד והאצבעות. יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, סיפר על נגישות פיזית, מהי וכיצד ניתן לפתור את הבעיה במסעדות.

 

סמי סירואה, מתורגמן שפת סימניםבהפסקה בין המנות, תיאר סמי סירואה מתורגמן לשפת סימנים, את חיי והווי האנשים עם החירשות בארץ. ואף לימד מספר מילים בשפת סימנים. 

מנה אחרונה כלקויי שמיעה

את בחירת המנות, למנה אחרונה הציעו המלצריות, כאשר ברקע הושמע רעש של בית קפה חזק, ועל אוזניהם אוזניות מטווח. המנה האחרונה לוותה בהרצאתה של רותי מארגון בקול , אשר הציגה את קשיי האנשים עם לקות השמיעה בבואם למסעדות, תוך כדי נתינת דוגמאות מחייה האישיים.

 

תודה רבה למועדון הקצינים של מסעדת הג'ירף, יקבי רמת הגולן, דדי כוחן וארגון בקול, אשר מלווים ותורמים לעשייה הכה חשובה זאת.

תודה מיוחדת למשרד הפרסום גלר נסיס, על התמיכה והעבודה הנהדרת לאורך כל הדרך, אתם שותפי אמת! 

צוות מועדון הקצינים

צוות העמותה 

 

 

 

                                      צוות יקבי רמת הגולן

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד