תנועת צמרת חוברת לנגישות ישראל / דר' רויטל שורץ-סבירסקי
18/06/2008
 
 

בערב חג השבועות התקיים הפנינג תנועת "צמרת" בביה"ס "הבונים" בקרית ביאליק; אירוע זה נועד לפתוח את סדרת פעילויות בני הנוער בעיר לקראת מיזמי ההסברה לחניות נכים מטעם עמותת "נגישות ישראל". יזמה והגתה אותו שירי ארוני, רכזת סניף "צמרת" בקרית ביאליק, אשר על יכולותיה המדהימות כבר דיווחתי בעבר (ראו הכתבה על עיר הנוער בקרית ביאליק). וכאן עלי להתוודות: כאשר שירי הציעה את ההפנינג – הייתי ספקנית לגבי מידת ההצלחה ולהד לו יזכה הרעיון בקרב בני הנוער בקריה. וכפי שנאמר – אני הראשונה "לאכול את הכובע"...

... ומטפסים על קיר מתקן מתנפח אחראני עדיין נרגשת כולי. בחלומותיי הוורודים ביותר לא דמיינתי אחוזי הצלחה כל כך גבוהים. שטף בני הנוער וההורים שהגיעו בבוקר, מיד עם פתיחת השערים להפנינג - היה מדהים. מכולם נשמעה אותה הערכה גבוהה למקצוענות, למגוון המתקנים, למסירות ולדבקות במטרה שגילו בני הנוער והמדריכים - תוך הקפדה על בטיחות מירבית, אותה הפגינו כל חניכי תנועת "צמרת". בעלות סמלית של 5 ₪ קיבלו הילדים מתקנים מתנפחים איכותיים, פינות יצירה, פינות הסברה לבטיחות בדרכים, חדר חושך להתנסות בלקות ראייה, משחקי כדורסל עם שלושה שחקנים על כיסאות גלגלים מתנדבי הסניף הצפוני של עמותת "נגישות ישראל" שהלהיבו את החבר'ה - וסחפו אותם להתמודדות מרשימה, כיבוד טעים ועוד.

מבחינתי, כנציגת עמותת "נגישות ישראל", אשר חברה לתנועת "צמרת"במיזם זה, כקדימון למיזם הגדול בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה בשנה"ל הקרובה - זו היתה הצלחה מוחלטת. בזמן שהילדים השתעשעו במתקנים, ההורים התעניינו בנושאי הנגישות וקיבלו סקירות ממצות וחומר הסברה מחולק.

אז אשרינו שאלו בני הנוער המופלאים בקריית ביאליק. הפעילות המבורכת מנעה התרוצצות ברחובות ובכבישים ערב חג. תנועת הנוער הזו ראויה לכל שבח, חברי מועצה רבים באו לראותה בפעולתה ואני יכולתי רק להתרגש, לברך ולצפות בכיליון עיניים לקראת המיזם בשנה"ל הקרבה.

ומספר מילות תודה:

  • לשירי ולכל המופלאים מתנועת "צמרת";
  • לדני כרם, רכז הבטיחות של הקריה שהעניק את החומר בנושא בטיחות בדרכים;
  • לשמוליק אוסלנדר, דודו מלכה ואליעזר מורלי – שלושת הכדורסלנים שלנו;
  • ולכל חברי המועצה שתמכו במיזם ובאו לעודד בעצם נוכחותם.

לדיווח מעיר הנוער בקרית ביאליק

לטורים נוספים של רויטל

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד