מסע לזכר אילן ואסף רמון של עמותת נוער מוביל שינוי
13/06/2010
 
 

מאת: אוריה גונן

עמותת נוער מוביל שינוי -"אחריי!" פועלת בקרית ביאליק זו השנה השישית. 

העמותה מפעילה בעיר את פרוייקט ההכנה לצה"ל אשר במסגרתו עוברים חניכי הקבוצה, בני העיר, מכיתות י"א ו- י"ב, מכל שכבות האוכלוסיה ,הכנה לקראת שירות משמעותי בצה"ל והשתלבות בחברה הישראלית כאזרחים תורמים ומובילים.

התוכנית שמה דגשים לאורך השנה על קבוצתיות, מנהיגות, עבודת צוות, תרומה למען הקהילה, רעות, חברות וכן מחזקת את תחושת ההצלחה בקרב חניכיה.

לאורך השנה, מלבד הפעילויות השוטפות בקבוצה, עוברים חניכינו, פעילויות שיא מחוזיות וארציות אשר במהלכן מתמודדים החניכים עם לינת שטח, תנאי מזג האוויר, קור וחום, כח הרצון, יכולותיהם הגופניות והמנטאליות ועוד.

במהלך השנה אנו מעבירים באופן הדרגתי את הנהגת הקבוצה לידי החניכים ובכך הם מתנסים בעמידה מול קבוצה וביכולות מנהיגותיות.

הקבוצה בקרית ביאליק מונה כיום כ-25 חניכים וחניכות בהנהגתם של 3 מדריכים, יוצאי יחידות מובחרות קרביות בצה"ל, אשר חדורים בתחושת שליחות, ערכיות, יוזמה והנהגה.

לאחרונה, השתתפה הקבוצה יחד עם למעלה מ-30 קבוצות במחוז הצפון במסע לזכרם של אילן ואסף רמון זכרונם לברכה, אשר הסתיים בטקס ליד קברם בבית העלמין, בחלקה הצבאית, בנהלל.

בטקס השתתפו מפקד טייסת 117 ברמת דוד, אחיו של אילן רמון ז"ל ודודו של אסף ז"ל, גדי רמון (שיבדל"א) ובנוכחות מכובדים, אנשי צבא, קרובי משפחה, חברים ושותפים נוספים.

במסע השתתפו שתי קבוצות מאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, האחת - נערים ונערות בעלי תסמונת דאון והשניה - בעלי פיגור שכלי. הקבוצות השתלבו בהליכה לאורך המסע ובפעילויות האתגריות השונות, על אף מגבלותיהם. 


השילוב התקיים לאור הנושא השנתי של העמותה: "קבלת השונה והיחס לאחר" ולאור העובדה שאנו דוגלים בהתנדבות ותרומה בקהילה ובשילוב השונה בחברה הישראלית. 

לחניכי "אחריי!" ולחברי הקבוצות בעלות הצרכים המיוחדים הייתה זו חוויה יוצאת דופן, מרגשת, מעניינת ומהנה כאחד.

פעילות "אחריי!" בקרית ביאליק לא הייתה יוצאת לפועל לולא עזרתם ותמיכתם של גורמים רבים בעיר. ברצוני להביע תודות ל: מנהלת מועדון עופרים, מיכל הברמן, מחלקת החינוך והרווחה על כל עובדיה ובהובלתם של קרני בלס ועמי ראובן ומעל כולם, ראש העיר, מר אלי דוקורסקי.

אנו תקווה כי נמשיך לפעול ולשתף פעולה עם הגורמים בעיר וזאת למען בני הנוער בעיר ובחברה הישראלית כולה.

(פני הקטינים בתמונות טושטשו בכוונה לבקשת המעורבים).

 
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד