העמותה קיימה הדרכת נגישות השירות לעובדי והנהלת עיריית קיריית ביאליק

21/07/2011
 
 
עובדי העירייה בהתנסות בלקות שמיעה

אחד העקרונות המובילים בחזון העיר קריית ביאליק ומיתוגה בקדנציה הנוכחית הינו קידום נושא הנגישות וקבלת השונה. הדבר בא לידי ביטוי בתנופת הנגשה פיזית של צירי תנועה ומבני ציבור בעיר, בסימון חניות נכים ציבוריות ופרטיות על פי התקן, שבעטיה זכה ראש העיר באות הוקרה מיו"ר הכנסת על קידום הנושא בעירו יותר מכל ראש עיר בארץ. החשוב מכל – הפעילות בעיר כוללת הסברה לכל גילאי התלמידים במערכת החינוך בעיר, מגני חובה ועד כיתות י"ב על חשיבות הנושא והטמעתו.
בחודשים האחרונים עברו עובדי הרשות ומנהלי המחלקות בעירייה הכשרה לתת שירות נגיש ללקוחות בעלי הצרכים המיוחדים הבאים בשעריה; זו כללה הרצאות מפי בעלי מקצוע ומורשי נגישות והגיע לשיאו בארוחת חושים שהתקיימה בבית "יד לבנים". בארוחה חוו ראש העיר, מנהלי מחלקות ובכירים כיצד חשים בעלי מוגבלויות שונות כאשר אכלו ארוחה בת שלוש מנות – ובכ"א חוו לקות אחרת: כיסוי עיניים במנה הראשונה כמשל לעיוורון, לקות ידיים בעזרת כפפות מגבילות-תנועה במנה השנייה וקינוח במצב בו חסר חוש השמיעה ואין אפשרות לשמוע מה מציעה המלצרית...
ביום ד' 20.7.11 קיימה עמותת נגישות ישראל יום עיון "עזור לי לעזור לך" העוסק בנגישות השירות של רשות מקומית. לא מספיק לדאוג להנגשה פיזית – רמפה, מעלית והנמכות מדרכה. חשוב לוודא שכשתושב נכנס למבנה העירייה לאחר שהמבנה עבר את ההנגשות השונות שנעשו בבניין הוא יקבל שירות ככל התושבים – שירות שוויוני ומכובד - שירות נגיש. במסגרת הכנס הסבירה העמותה לעובדי המחלקות השונות בעיריית קרית ביאליק על מושגי יסוד מעולם הנגישות, הגדירה והסבירה מהי נגישות השירות ולימדה כיצד ניתן לזהות מוגבלויות שונות – נראות ושאינן נראות. בכנס שנערך בנוכחות ראש העיר מר אלי דוקורסקי וחברת המועצה ויו"ר וועדת רווחה, נגישות ותושבים וותיקים ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי חוו עובדי הרשות שהשתתפו בכנס תחנות התנסות חווייתיות של העמותה עם דגש ומיקוד על שירות שנותנת העירייה לתושביה – זיהוי בעיות אפשרויות העלולות להתעורר עבור כל מוגבלות ומציאת פתרונות שירותיים נגישים שיאפשרו לתושב עם מוגבלות לקבל את השירות בצורה מכבדת ושיוויונית. במסגרת התחנות נחשפו המשתתפים ללקות פיזית (התנהלות עם כסאות גלגלים או קביים), לקות חושית (דימוי מצב של עיוורון או חירשות) ולקות קוגניטיבית. בכל תחנה חוו עובדי המחלקות השונות בעירייה ומנהליהן על גופם מה חש תושב בעל מוגבלות המגיע למחלקות העירייה השונות וכיצד ניתן לשפר את השירות אותו הוא מקבל ולהנגישו. בתום שלב התחנות התכנסו הנוכחים וקיבלו הרצאה מסכמת וטיפים כיצד ליישם את המסקנות הלכה למעשה במתן השירות אותו יעניקו בעתיד לכלל תושבי העיר - ולבעלי הצרכים המיוחדים במיוחד.

 

וללא תודות לעושים במלאכה אי אפשר:
• תודה לסימה הרשמן ולמיכל הברמן שיזמו, עודדו והביאו לכדי מימוש את מיזם נגישות השירות;
• תודה לגיורא לב מנגישות ישראל צפון שהפעיל בהצלחה את תחנת הנגישות הפיזית;
• תודה לשמעון לוין, רכז קהילה נגישה ולמתנדבי קהילה נגישה קריית ביאליק ונגישות ישראל בצפון צעירה נחמיאס, אורנה בר-מגן, יהודית היימליך, דודו מעוז ויוסי טובול (עם כלבת הנחייה שלו);
• ואחרונים חביבים - ראש העיר, עובדי העירייה ומנהלי המחלקות בקריית ביאליק, שללא שיתוף הפעולה המדהים שלהם לא היינו מגיעים בקריית ביאליק עד הלום!


למידע נוסף על יום עיון מעין זה ניתן לפנות לרעות רונן, מנהלת פרויקטים בעמותת נגישות ישראל במייל
reut@aisrael.org

 

צפו בתמונות מהפעילות (עמדו עם העכבר על התמונות למידע אודותן).

 

צילום: נחום סגל

 

עו"ד מיכל רימון משנה ליו"ר העמותה וד"ר רויטל סבירסקי מנהלת נגישות ישראל צפון בתמונה משותפת עם בכרי העירייה

 

סמי סירואה מקול הסימנים ונטע פלג מעמותת נגישות ישראל במהלך ההדרכה

 

עו"ד מיכל רימון משנה ליו"ר העמותה במהלך ההדרכה

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד