העמותה קיימה כנס שעסק בנגישות אתרי אינטרנט

19/09/2011 10:25
 
 
מיכל רימון, יובל וגנר והגר קוסטיאנובסקי בכנס

ביוזמת עמותת נגישות ישראל התקיים ב-18/09/2011 כנס בנושא אתרי אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות.

המיועד למנהלי אתרי אינטרנט ברשויות המקומיות ובארגונים גדולים. הכנס בשיתוף איגוד האינטרנט הישראלי, המרכז לשלטון מקומי ומיקרוסופט ישראל.

 

בכנס לקחו חלק מנהלי אתרים, מתכנתים, דוברים ברשויות המקומיות וארגונים שונים. במהלך הכנס, התקיימו הרצאות שעסקו בנגישות האינטרנט כחלק מהנגשת הרשויות המקומיות, על תהליך הנגשת האתר ומהו אתר נגיש ועוד...

  

לדברי יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל:

 

"בעולם הנושא תופס תאוצה מטאורית, ואין אתר שמכבד את עצמו או אתר ציבורי שאינו נגיש לאנשים עם מוגבלות ובהתאם לסטנדרט הנגישות של ארגון האינטרנט העולמי W3C ובהתאם לדרישות הנגישות המוגדרות ב Web Accessibility Initiative (WAI)

בישראל הנושא בתחילת דרכו, רמת המודעות לנושא גוברת ועשרות אתרים כבר הונגשו, במכון התקנים הישראלי עמלים על תקן ישראלי לנושא, ברמת החוק זה נמצא בדיונים בכנסת בוועדת העבודה והרווחה במסגרת תקנות נגישות השרות. 

הרעיון פשוט אתר נגיש מאפשר ליותר אנשים לגלוש בו, בעולם מעריכים שפוטנציאל הגידול הוא של 25%, כך שכאשר מדובר במספרים גדולים, הכדאיות אף היא גדולה. עמותת נגישות ישראל ואיגוד האינטרנט הישראלי פועלים בדרכים רבות לקידום הנושא, בין היתר כנסים. השנה הכנס בשיתוף מיקרוסופט ישראל, Daronet, A2Z, תשר - געש." 

צפו במצגות שהוצגו במהלך הכנס

 

 

  דרונט 2011
  A-Z מצגת אלון זכאי
  W3C מצגת אייל סלע
  הרשמה למאגר הישראלי לאתרים נגישים
  עסק נגיש = עסק מרוויח יובל וגנר
  משפטי - אתרי אינטרנט נגישים
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד