עמותת נגישות ישראל הקימה מיזם חוויתי בועידת ישראל לחינוך

ב - 14/11 התקיימה וועידת ישראל לחינוך, בה לקחו חלק כ-1400 מורים על יסודיים. עמותת נגישות ישראל הקימה בשיתוף מיקרוסופט מיזם נגישות חוויתי בו יכלו המורים להתנסות במוגבלויות השונות ולחוש לרגע קט מה חש אדם עם מוגבלות כל חייו. במיזם ביקר והתנסה שר החינוך, מר גדעון סהר
15/11/2011
 
 
יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, מיכל רימו

 

במיזם שכותרתו "עד שלא תחווה - לא תבין" בשיתוף עם חברת מיקרוסופט ישראל, התנסו במורים בין היתר בטעימות גלידה בכיסוי עיניים, מסלול מכשולים על כיסא גלגלים, היכרות מרתקת עם שפת הסימנים עם סמי סירואה, התנסות במוגבלות בידיים עם כפפות מיוחדות מגבילות תנועה והיכרות עם מוגבלות קוגנטיבית.  

 

לצד תחנות אלו הפעילה מייקרוסופ תחנות המציגות אפליקציות בכלים שהיא מציעה לציבור ויכולים לסייע בקידום הנגישות עבור מוגבלויות שונות. וללמוד איך אפליקציות של מייקרוסופט שנמצאות בשימוש יומיומי ע"י הציבור הרחב, יכולות לכוון לשימוש נגיש יותר ומסייע לאנשים עם מוגבלות.

 

שר החינוך מר גדעון סער ביקר במיזם ההתנסות וחווה לרגע את חייו של אדם עם מוגבלות בניידות כשניסה את תחנת מסלול המכשולים על כיסא הגלגלים.

 

לידיה מאיר ואיתן נגב מעבירים תחנת התנסות על חייהם כעיוורים סמי סירואה מפעיל תחנת התנסות בשפת הסימנים בועידה

יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת נגישות ישראל צפון, בעידה יחד כבוד השר גדעון סער ויו"ר עמותת נגישות ישראל יובל וגנר משוחחים בועידה

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד