העמותה קיימה הפנינג נגישות בקניון מרגליות בהוד השרון

8/12/2011
 
 
יו"ר נגישות ישראל בנאום לבאי ההפנינג (הגדל)

 

עיריית הוד השרון בשיתוף עם עמותת נגישות ישראל וקניוני עזריאלי ערכו ביום חמישי 1.12 בקניון מרגלית השרון, יום הפותח את "חודש השוויון הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות". מטרת יום זה הוקדשה להגברת המודעות בקרב הציבור לגבי אנשים בעלי מוגבלויות שונות ויצירת שילוב "אמיתי" בין אוכלוסיות שונות בחברה.

לקניון הגיעו בני נוער מרחבי העיר ועמותות שונות כמו: עמותת עמיח"י, תנופה, ליונס והוסטל בית אריה. ביחד הם עברו תחנות חווייתיות הכוללות: מסלול מכשולים ארוך המדמה את התמודדותו של האדם בעל הכסא גלגלים. מסלול זה עברו הבאים על כסאות גלגלים, קביים או סד. תחנת טעימת גלידות, תוך כדי כיסוי העיניים. יצירת גרפיטי ללא הידיים, הכנסת קוביות בפתח צר כשהידיים מכוסות בכפפות וקעקועי שפת הסימנים שלוו בהסבר מפורט של מדריך לשפת הסימנים. כל התחנות לוו במדריך החווה את המוגבלות הנכונה לאותה תחנה ובני נוער שהתנדבו לסייע בהעברת התחנות לציבור.

במהלך אחר הצהריים נערך טקס - הופסקה לחצי שעה העבודה בתחנות וכמו כן נעצרו המדרגות הנעות - עליהם עמדו ילדי בי"ס שילה מהוד השרון ששרו מספר שירים בשפת הסימנים.

בטקס השתתפו ונאמו: ראש העיר מר חי אדיב, מר ירון גולדמן (נציב ארצי של הליונס), מר טל עמית (מנכ"ל קניון הוד השרון), יובל וגנר (יו"ר עמותת נגישות ישראל) ואסנת סטוצ'ינר (מנהלת היחידה למשאבי קהילה והתנדבות בעיריית הוד השרון).

מר יובל וגנר (יו"ר נגישות ישראל): "הוד השרון בראשות חי אדיב מקדמת את הנגישות בדרך הערכית והעמוקה ביותר, דרך החינוך, דרך הנוער זאת בנוסף להנגשה של מבנים, בתי ספר, גנים ומדרכות. אירוע המודעות לקהילת הוד השרון ביחד עם הנוער הינה דוגמא מעוררת השראה"

אסנת סטוצ'ינר (מנהלת היחידה למשאבי קהילה והתנדבות בעיריית הוד השרון): "יום זה הוא דוגמא לפעילות הענפה שקורית כל יום ובכל פינה בהוד השרון. המטרה שלנו היא לממש את עיקרון השילוב "הלכה למעשה""

במהלך אחר הצהריים היה ניתן לראות את העלאת המודעות שנעשתה בפני הציבור- אפקט השילוב ויצירת קהילה אחת נראתה לכל אורך העשייה שבה השתלבו אנשים עם מוגבלויות, ילדים, בני נוער, מבוגרים וזקנים כאחד!

תודה רבה לצוות עמותת נגישות ישראל ובני הנוער המתנדבים מהוד השרון שהקדישו מזמנם בכדי להעלות את המודעות של המשתתפים.

 

הכניסה לקניון עם שלטי עמותת נגישות גרפיטי ללא ידיים, אחת מהתחנות בקניון

קליעה לסל מכיסא גלגלים מסלול מכשולים על כיסא גלגלים

סמי סרואה, מקול הסימנים, מנחה תחנת היכרות עם שפת הסימנים יו"ר נגישות ישראל בנאום לבאי ההפנינג 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד