עמותת נגישות ישראל קיימה ארוחת חושים ונגישות להנהלת ארגון המורים העל יסודיים

עמותת נגישות ישראל קיימה ב-7/2 ארוחת חושים ונגישות בה לקחו חלק חברי הנהלת ארגון המורים העל יסודיים בראשותם היו"ר מר רן ארז ומנכ"לית הארגון הגב' אפרת בר כחלק מבניית שיתוף פעולה בין שני הארגונים להטמעת תוכניות חינוך לבני נוער במוסדות החינוך לנגישות וקבלת השונה
8/02/2012
 
 
חברי הנהלת ועד ארגון המורים עם כיסויי עיניים

 

מטרת הארוחה הייתה שהמשתתפים יתנסו בסוגי המוגבלויות השונות ויחוו לרגעים ספורים מה מרגיש אדם עם מוגבלות יום יום  וישמעו ממקור ראשון על צורכי הנגישות ודרכי ההתמודדות של אנשים עם מוגבלות בבואם להשתלב בחברה.

 

המפגש התקיים על מנת לקדם שיתוף פעולה בין שני הארגונים להטמעת תוכניות חינוך לנגישות וקבלת השונה לבני נוער בבתי הספר. נדגיש שעמותת נגישות ישראל מפעילה תוכניות חינוכיות  מגוונות בבתי ספר בכל הארץ וכן פועלת להגברת המודעות בתוכניות ישוביות ובהדרכות חדרי מורים במטרה לאפשר שילוב אמיתי של אנשים עם מוגבלות בכלל ותלמידים עם מוגבלות בפרט.

במהלך הארוחה התקיים רב שיח בנושא הנגישות על מנת לחשוף בקרב המשתתפים מידע אודות עולם הנגישות ודגשים על חזון העמותה ופעילותיה הרבות לקידום הנגישות.

 

בארוחת החושים שהונחתה ע"י יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל, חוו המשתתפים מוגבלויות שונות תוך כדי אכילת המנות שהוגשו להם במהלך הארוחה.

 

מנה ראשונה הוגשה כשעיני הסועדים מכוסות, כך הם חוו את עולם העיוורים, לידיה, עובדת העמותה (עיוורת) סיפרה על תחושותיהם של אנשים עם לקות ראיה בבואם לבצע קניות ומהם צורכי הנגישות הנדרשים למוגבלות זו וסיפר על דרכו שלו להשתלב בחברה.

 

במנה העיקרית חוו המשתתפים מוגבלות פיזית - הם נדרשו לאכול את המנה שלידיהם כפפות בישול שלתוכן הוכנס אלמנט המנטרל את פעולת האצבעות ומקשה באופן משמעותי על חיתוך ואכילת המנה.

 

במנה האחרונה חוו המשתתפים מוגבלות שמיעה, את המנה אכלו המשתתפים כשעל אוזניהם אוזניות וברקע מושמעת מוסיקה בווליום גבוה כך שנוצר קושי רב ביצרת אינטראקציה עם צוות המלצרים והסובבים אותך.

 

נעמי שמיר, מנהלת אדמינסטרטיבית בעמותה, לקויית שמיעה, סיפרה על הקשיים בהם היא נתקלת ביום יום, רשמים מביקוריה בבנק והצרכים להם היא נזקקת ונתנה דגש על החשיבות הקיימת לנגישות השירות. נעמי הדגישה אף חשיבות הטונציה בדיבור, החידושים בתחום מכשירי השמיעה ועוד.

 
סמי סירואה, מתרגם בשפת הסימנים קיים הכרות מרתקת ומרגשת עם עולם החרשים ושפת הסימנים, תוך חשיפה לסיפורים משעשעים וחוויות אישיות ע"י התנסות חווייתית בשפת סימנים, ולימוד שיר בשפת הסימנים.

 

לי, עובדת העמותה עם מוגבלות קוגנטיבית שתפה את המשתתפים בקורות חייה המדהימים למרות המוגבלות קוגנטיבית והדגישה את הקשיים היומיומיים העומדים בפנייה ועמם היא מתמודדת בהצלחה רבה בבואה להשתלב בחברה ולקיים אורח חיים נורמלי.

בנוסף העניקה לי למשתתפים כלים כיצד יש לסייע בהנגשה לאנשים עם מוגבלות קוגנטיבית וקיימה הפעלה מרתקת באמצעות משחק חשיבה. 

 

 

עמותת נגישות ישראל מבקשת להודות מקרב ליו"ר ארגון המורים מר רן ארז,  למנכ"לית ארגון המורים הגב' אפרת בר, למזכירתה הגב' לילך גואטה על היוזמה והרצון לקדם פעילות חשובה זו ולכל חברי הארגון שלקחו חלק בפעילות.

 

יובל וגנר, לידיה וחברי הנהלת הארגון אוכלים בארוחת החושים חברי הנהלת הועד מדברים בהתחלת ארוחת החושים

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד