בעקבות עתירת "נגישות ישראל" בג"צ ממשיך לקדם את מהפכת הנגישות לאנשים עם מוגבלות

עמותת נגישות ישראל עתרה לבג"ץ נגד משרדי ממשלה על אי עמידה בזמנים להתקנת תקנות הנגישות השונות. בהחלטה קבע בג"צ כי יש להשאיר את העתירה תלויה ועומדת ע"מ לפקח על קצב התקדמות התקנות
9/05/2012
 
 
פטיש בית משפט

 

הבג"ץ הוגש באדיבות עו"ד תומר רייף ממשרד זיסמן אהרוני גאיר ושות'

 

פרק הנגישות בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות עבר בשנת 2006. לפיו תוך חצי שנה היה על משרדי הממשלה להתקין תקנות רלוונטיות לתחום פעילות משרדם - פנים - בניה, חינוך - בתי ספר, בריאות - מוסדות בריאות וכך הלאה. הבג"צ הוגש לראשונה מאז 2008 ומאז בית המשפט העליון מגדיר זמנים למשרדי הממשלה ומקבל דיווח חצי שנתי על קצב ההתקדמות. תהליך זה קידם מאוד את התקנת התקנות נגישות.

 

אך עם זאת אנו נמצאים בשנת 2012, שש שנים אחרי החקיקה, שש שנים באיחור ורוב התקנות נגישות לא סיימו את תהליך התקנתם כנסת ישראל.

 

לשמחתנו בדיון שנערך אתמול בראשות כבוד השופט א' רובינשטיין והשופטים י' דנצינגר וע' פוגלמן החליטו השופטים שלאור חשיבות "מהפכת הנגישות" על העתירה להישאר "תלויה ועומדת תוך עדכון בית המשפט באופן שיאיץ ככל שניתן את הטיפול בתקנות חשובות אלה, בחינת "שמרטף" לרשויות". מדובר בהישג אדיר מאחר ולצערנו ללא ה-"שמרטפות" של בג"ץ היינו במצב שלעולם לא היה מסתיים הליך החקיקה.

 

חשוב להבין שלחקיקה זו יש השפעה מהותית על איכות חייהם של מעל ל 1,400,000 איש במדינת ישראל.

 

מצ"ב ההחלטה

 

  בגצ תקנות הנגישות החלטה
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד