העמותה דורשת מהנציבות: חקרו את מחדל חוסר נגישות הבריכה האולימפית החדשה!

28/07/2013
 
 
בריכה אולימפית

הבריכה נחנכה ב- 28/07 במעמד שרת התרבות והספורט לימור לבנת, ראש עיריית נתניה מרים פיירברג ומכובדים נוספים, אך יש כאלה שבשבילם אין עדיין בשביל מה לחגוג את הקמתה.

אחת הסיבות המרכזיות לבנייתה של הבריכה, היתה העדר מערכת מיזוג אוויר, וכן חוסר הנגישות של הבריכה הישנה לשחיינים עם מוגבלויות. כעת, עם השלמת הבנייה שארכה זמן רב מהצפוי, מתברר כי הבריכה החדשה אינה נותנת מענה לקשיים אלו, וכי היא אינה עומדת בסטנדרטים הבינלאומיים.

- אדני הזינוק נמצאים על מדרגה גבוהה שמפריעה לגישה. כך למשל, שחיין בעל רגל תותבת שרוצה לעלות עליהם יתקשה מאוד לעשות זאת, משימה שהופכת לקשה אף יותר עבור שחיינים בכיסאות גלגלים.

- אין מעלית שמסייעת למי שזקוק להיכנס ולצאת מהמים.

- דלת גדולה וכבדה מקשה על הכניסה לשירותים ועוד יותר על היציאה מהם. לדברי מדליסט הזהב הפראלימפי - איציק ממיסטבלוב, הוא נאלץ לצלצל למאמנו כדי שיעזור לו לצאת.

- למרות שיש מקלחות לנשים וגברים, הם לא הותאמו גם לספורטאים הנכים.

בעקבות מספר פניות שהגיעו לוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ עדי קול, המתארות אי סדרים נוספים בתכנון ובבנייה של הבריכה הלאומית, הודיעה ח"כ קול כי תקיים דיון דחוף בוועדה ובירור מעמיק של פרטי הכשלים אל מול משרד הספורט וכל הגורמים המעורבים בדבר.

ח"כ עדי קול שהיתה בעברה שחיינית ושחקנית כדור-מים בנבחרת ישראל, ובילתה שעות רבות בבריכה הישנה, בישרה כי באם יהיה צורך, הוועדה לפניות הציבור תתכנס לדיון בנושא, גם במהלך פגרת הקיץ. וציינה כי לא ייתכן כי בריכה בה הושקעו 91 מיליון ש"ח מכספי הציבור, לא תעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים ולא תהיה נגישה לציבור שלם של ספורטאים, ציבור האנשים עם מוגבלויות, אשר הישגיהם הספורטיביים העמידו את ישראל בצמרת השחייה העולמית.

 

תגובת מכון וינגייט: "מכון וינגייט דוחה את הטענות על הסף, למכון כל האישורים הרלוונטים המעידים על נגישותו. יתר על כן, הבריכה לא יכולה להיפתח ללא קבלת היתר נגישות... השחיינים הפראלימפיים משתתפים בבריכה בתחרויות המכביה ולא קיבלנו מהם באופן ישיר הערות או ביקורת על הנושא הזה".

 

עמותת נגישות ישראל פנתה לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, ליידעם שהמצב בשטח חמור יותר מהמתואר בכתבה, על אף מקצה שיפורים שנעשה בדקה ה -90, ובדרישה כי יבדקו את המחדל החמור - איך קורה שמקום כזה נחנך עם כל האישורים, במצב של חוסר נגישות.

לקריאת הידיעה המלאה שהתפרסמה ב ynet - לחצו כאן (עדכון מה- 27/10)

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד