אלפי מבקרים בהפנינג "להרגיש נגישות" שקיימה העמותה (1.5), בשיתוף הועד הפראלימפי בנמל ת"א

מטרת האירוע החגיגי הייתה להגביר את ההזדהות עם אנשים עם מוגבלות, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות בענפי ספורט נכים ובמגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום באנשים עם מגבלות
2/05/2015
 
 
הנחיית תחנת הכרות עם שפת הסימנים

אלפים גדשו את נמל תל אביב משעות הבוקר המוקדמות לרגל הפנינג הספורט 'להרגיש נגישות', באוויר, בים וביבשה שהתקיים ביום שישי ה- 1.5 ביוזמת עמותת 'נגישות ישראל', בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים, משרד התרבות והספורט, נמל תל-אביב ועיריית תל-אביב. לאירוע הגיעו נבחרות ספורט, ספורטאים מוכרים, אנשי ציבור בהם המפכ"ל לשעבר- משה קראדי וספורטאים רבים. בתחילת ההפנינג פקדו את הנמל כ-600 תלמידי בתי ספר יסודיים מאזור תל אביב. התלמידים התנסו במגוון תחנות מאתגרות ומהנות ופגשו מקרוב אנשים עם מוגבלות. לאורך האירוע התקיימו משחקי ראווה במגוון ענפי ספורט בהם: כדורסל כיסאות גלגלים, כדור שער, טניס, רוגבי, אופני 'טנדם לעיוורים ועוד.

מטרת האירוע החגיגי הייתה להגביר את ההזדהות עם אנשים עם מוגבלות, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום באנשים עם מגבלות.

בשיאו של ההפנינג יצא שייט הזדהות בשיתוף עמותת אתגרים ונערכה טיסת מבנה לאורך חופי הרצליה ותל אביב, בחסות חברת 'מונאייר'. הטיסה יצאה בכל שעה עגולה, החל מהשעה 11:00 בהשתתפות טייסים עם מוגבלות וילדים עם מוגבלויות שהביטו מלמעלה על ההפנינג המרהיב והנוף הפנורמי הנפרש לעיניהם.

ההפנינג הייחודי כלל מגוון רב של מתחמי מודעות והתנסות חווייתיים תחת הסיסמה "עד שלא תחווה - לא תבין", אשר אפשר לחוות את המוגבלות באופן מוחשי באמצעות טעימת גלידה עיוורת בניסיון לאתר את טעמה מבלי לראות, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, הליכה על עיוור, יצירת גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, יצירת קעקועים בשפת הסימנים וחשיפה לעולם החירשים ופעילויות נוספות. האירוע התקיים בשיתוף ארגונים ועמותות רבות כמו: 'עמותת אתגרים', 'שמע', 'בקול', 'מהלב', 'מגדלאור' ועוד.

הטקס המרכזי לציון 16 שנות פעילות של עמותת 'נגישות ישראל', בהנחיית אלי אילדיס, התקיים במעמד מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, במשרד ראש הממשלה, הגב' ורד סויד וחה"כ איילת נחמיאס-ורבין, נציג משרד התרבות והספורט, המפקח אבי בנבנישטי, מר יובל וגנר מייסד עמותת 'נגישות ישראל', מר דני בן אבו יו"ר התאחדות הנכים והועד הפראלימפי בישראל. במהלך הטקס הכריז מר דני בן אבו על פתיחת המסע לאיתור 'הכוכב הבא של הספורט הפראלימפי' המאגד את הפעילות התחרותית לנכים.

בחלק האמנותי הופיעו הזמר בועז בנאי, הזמרות סיון טלמור ואביה שושני והראפר הישראלי יאיר שריקיPC MC .

בנוסף, נערכו בהפנינג משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות כמו: כדורסל בכיסאות גלגלים בשיתוף נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל, טורניר כדורסל בכסאות גלגלים של נבחרת הכדורסל של חברת "מגדל", טניס בכיסאות גלגלים, כדור שער בשיתוף שחקני נבחרת ישראל בכדורגל בעבר ובהווה, אופני 'טנדם' לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד אטרקציות והפתעות.

לאירוע הספורטיבי הגיעו: אורטל אורן וקטיה לויצקי עם נבחרת ישראל נשים בכדורסל וקפטניות הנבחרת לשעבר, לירון כהן ולימור מזרחי. שחקני עבר והווה בנבחרת ישראל בכדורגל, בהם: אמיר שלח, גילי לנדאו, שוערי נבחרת ישראל לשעבר, אריה בז'רנו, בוני גינצבורג ולירן שטראובר, ומאמן נבחרת ישראל לשעבר, יצחק שום. הספורטאית האולימפית, אסתר רוט-שחמורוב, מאמני הכדורסל, אפי בירנבוים ואלי רבי, שחקני נבחרת ישראל בכדורסל בעבר ובהווה, יניב גרין ושמעון אמסלם ועוד רבים.

לדברי יו"ר 'נגישות ישראל', יובל וגנר: "חיפשנו דרך מקורית על מנת לקדם את הנגישות והשוויון לאנשים עם מוגבלות. "להרגיש נגישות – בים, באוויר וביבשה", הינו אירוע ייחודי מסוגו בישראל ובעולם כולו. בחרנו במיוחד את נמל תל אביב כמקום נגיש עם אוירה נפלאה של טיילת וים. אנו שמחים שקהל רב ומגוון שכלל משפחות, ילדים, בני נוער, ספורטאים הגיע להשתתף בחוויה יוצאת הדופן בעלת ערך חינוכי, באמצעות מגוון התנסויות חווייתיות, ספורטיביות, חושיות ואומנותיות וזכו להכיר אנשים עם מוגבלות באופן ישיר".

תודות:
לצוות המשותף מנגישות ישראל והוועד הפראלימפי  שעבדו ימים רבים לארגון האירוע  ובמיוחד:
למנכ"לית עמותת נגישות ישראל –עו"ד מיכל רימון,
 למנהלת מחלקת החינוך בעמותה – ליאת אורי ומנהלות הפרויקטים אוריה דהן ומיטל פיננסר  למנהלת גיוס משאבים בעמותה – עו"ד אוראל גלולה לפיד ולעו"ד  דנה בינדר ,
למנכ"ל הוועד הפראלימפי אבי לרמן, אחראית עתודות ומתאמת אתנה - לימור גולדברג ומנהלת אירועים - חן מורן.

תודה מיוחדת למפיקת האירוע: אורנית בן-דרור –הפקת אירועים שנוגעים.
למפיק הטכני –גיל בירן.
לשי שגיא מ- ONE MAN BRAND  שאחראי לכל העיצובים המקצועיים סביבנו.
למשרד יחסי הציבור – שבתאי את אקסמיט האחראי על יחצנות האירוע והבאתם של כל הספורטאים-כדורגל, כדורסל, כדורסל נשים, טניס ואחמי'ם, להם אנו מודים על היענותם והשתתפותם באירוע החשוב הזה.
תודה גם לאורנה ואלי ממשרד היח"צ של אורנה בן חיים, ותודה ענקית לכל המתנדבים, שבלעדיהם האירוע הזה לא היה יכול להתקיים!!

תודה לכל השותפים ונותני החסות.

 

להתראות ב"להרגיש נגישות" 2016 .

 

  

 

  

  

 

  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד