פרסי נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג ז"ל הוענקו בוועידת נגישות ישראל ה-4

בוועידה שהתקיימה ב-7.4 זכו בפרס: קק"ל, 'החדר אדריכלים' והמכללה האקדמית אחווה. קיבלו צל"ש: המועצה המקומית דליית אל כרמל, המכללה הטכנולוגית חולון. זכו בתעודות הערכה: רכזי הנגישות במצפה התת-ימי באילת ובחברת הביטוח מגדל

10/04/2016
 
 
הענקת פרס נגישות ישראל למכללה האקדמית אחווה

נגישות היא עדיין לא דבר המובן מאליו. מקומות, עסקים, גופים וארגונים שמנגישים עצמם לטובת אנשים עם מוגבלויות ברמה גבוהה ראויים לשבח. מטרת הפרס הינה לעודד רמה גבוהה של נגישות.

את הפרסים העניקו חה"כ אילן גילאון, יו"ר ועדת הנגישות של הכנסת, חה"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, הגב' נעמי לוסטיג – אלמנתו של שמחה לוסטיג, הגב' מיכל רימון – מנכ"ל עמותת נגישות ישראל, ויובל וגנר – נשיא העמותה.

 

 

הנימוקים לפרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג ז"ל לשנת 2016


על פרוייקט עיצוב נגיש בניין "בית הגלגלים" בהרצליה
כתבו השופטים "פרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג מוענק בזאת ל'החדר אדריכלים' על קידום הנגישות לאנשים עם מוגבלות ברמה גבוהה, תוך חשיבה יצירתית ומציאת פתרונות הנגשה מקוריים, על עיצוב מכליל ושיפור הנגישות ע"י עיצוב ואדריכלות. את הפרס קיבלו שלושת השותפים במשרד, חנן פומגרין, ברד פינצ'וק ובובי לוכסמבורג.

על הנגשת אגמון החולה – קק"ל, כתבו השופטים "פרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג מוענק בזאת לקרן הקיימת לישראל על דוגמא למופת של הובלת תהליך הטמעת נגישות, על קידום הנגישות לאנשים עם מוגבלות ברמה גבוהה, תוך חשיבה יצירתית ומציאת פתרונות הנגשה מקוריים, על פרוייקט נהדר והתמדה שוטפת לקידום הנגישות ולשילוב אנשים עם מוגבלות". את הפרס קיבלו ענת גולד מאגף התכנון ופנינה צייזלר – רכזת פרויקטים במרחב צפון בקרן הקיימת לישראל.

על זכיית המכללה האקדמית אחווה בפרס נגישות ישראל כתבו השופטים "פרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג מוענק בזאת למכללה האקדמית אחווה על פרויקט "טעימה אקדמית לאנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית" על פרוייקט מעורר השראה בארץ ובעולם. על קידום הנגישות והשילוב לאנשים עם מוגבלות נפשית, תוך חשיבה יצירתית מקורית, על ההתמדה השוטפת לקידום הנגישות ושילוב אנשים עם מוגבלות.

 


הנימוקים לתעודת ציון לשבח עמותת נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג ז"ל 2016

למועצה מקומית דלית אל כרמל - על פעילות הנגשה ברמה גבוהה, על פעילות לקידום הנגישות כנגד כל האתגרים, תוך התמדה, מקוריות ויוזמה.


המכון הטכנולוגי חולון -
על פעילות לקידום הנגישות לקידום השילוב, השוויון ושיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. על פעילות הנגשה ברמה גבוהה תוך התמדה, מקוריות ויוזמה. על ייזום פרויקטים מקוריים אקדמיים מקדמי שוויון ושילוב.

 


הנימוקים לתעודת הערכה עמותת נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג ז"ל 2016


לרכז נגישות עו"ד אמיר פסטרנק – מגדל חברה לביטוח בע"מ -
על הנעת תהליך נגישות בארגון כה מורכב, על ביצוע תפקיד רכז הנגישות ברמה הגבוהה ביותר, תוך רתימת הארגון כולו לקידום הנגישות, תוך עמידה בזמנים והנגשה ברמה הגבוהה ביותר, תוך ייזום פעילויות מעבר לנדרש בתקנות. על הובלת תהליך ההנגשה במקצועית, בנעימות, על יצירת ארגון נגיש.

 

לרכזת נגישות חני רובין –מצפה התת ימי ים סוף בע"מ - על ביצוע תפקיד רכז הנגישות ברמה הגבוהה ביותר, תוך רתימת הארגון כולו לקידום הנגישות, תוך עמידה בזמנים והנגשה ברמה הגבוהה ביותר, תוך ייזום פעילויות מעבר לנדרש בתקנות. על הובלת תהליך ההנגשה במקצועית, בנעימות, על יצירת ארגון נגיש. על רגישות אין סופית ומחויבות לנושא הנגישות של אחד מאתרי התיירות הנגישים ביותר בישראל.

 

 

אודות שמחה לוסטיג ז"ל

שמחה לוסטיג ,1937-2009, נולד בתל אביב, מחברי הגרעין המייסד של קיבוץ גונן ברמת הגולן, שירת בגדוד 88 של הנחל המוצנח ובזמן שירותו הצבאי נפצע קשה מפגיעת כדור בגבו ונותר משותק בגפיו התחתונות. בתקופת השיקום החל לוסטיג לעסוק בספורט נכים - היה חבר בבית הלוחם בתל אביב, השתתף באולימפיאדת הנכים בשנים 1960 ו-1964, ונהיה לאלוף ישראל בטניס שולחן לנכים, וכן עסק בנהיגה בסירות מרוץ.

לוסטיג היה מעורב בפעילות ציבורית בתחום היהלומנות ושימש משנה לנשיא בורסת היהלומים הישראלית, יו"ר מכון היהלומים בישראל, ובשנת 2008 הוענק לו התואר "יקיר תעשיית היהלומים". מלבד פעילותו בתחום היהלומים הוא היה מסור לפעילותו הציבורית למען העסקת אנשים עם מוגבלות, ובפעילותו בוועד המנהל של עמותת 'נגישות ישראל'.

 

סרטון אודות הפרויקט של המכללה האקדמית אחווה - לחצו כאן

סרטון אודות הנגישות באגמון החולה- לחצו כאן

סרטון אודות פרויקט בניין "בית הגלגלים" של 'החדר אדריכלים' - לחצו כאן

 

צילום תמונות: מיכל טימר בכור

 

  הענקת פרס נגישות ישראל למכללה האקדמית אחווה לאגמון החולה - קק"ל

   

  

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד