נגישות ישראל קיימה ערב התרמה: הצחוק יפה לנגישות!

2/11/2016
 
 
אמני הסטנד-אפ שהשתתפו באירוע יחד עם מנהלי העמותה

עמותת נגישות ישראל ערכה לראשונה ערב התרמה שנתי עם אמני סטנד-אפ מוכשרים, מהמובילים בתעשייה, וחגגה יום הולדת 17.

כ-1100 איש הגיעו להשתתף באירוע שהתקיים ב-1.11 באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב ונועד לגייס תרומות לפעילויות של העמותה.

בערב המיוחד הופיעו בהתנדבות מלאה אדיר מילר, אסי כהן, אורנה בנאי, ערן זרחוביץ, מאור כהן, אסף הראל ותם אהרון במערכונים ובמונולוגים שלא השאירו שום פרה קדושה שלמה והפכו את כסאות הגלגלים מרוב צחוק.

בערב המיוחד שבו ציינה העמותה 17 שנה להיווסדה הוצגו על הבמה מיטב פעילויות העמותה, הוצגו סרטונים מעוררי השראה.

בנאום מרגש , סיפר יובל וגנר, נשיא ומייסד העמותה  את  סיפורו האישי המניע להקמת העמותה, אותה הגדיר "מפעל חיי",  וקרא לכולם להירתם ולקחת חלק במהפכת הנגישות.
יובל הודה לשותפים המלווים את פעילות העמותה ומסייעים לה, לתורמים ולחברות שהעניקו חסות ואפשרו לקיים את הערב.על מה ולמה?

בכל יום מתמודדים מיליון וחצי אנשים עם מוגבלות בישראל, בהם גם עשרות אלפי ילדים, עם הקושי להגיע לעבודה ולבית הספר, למרכזי קניות ולהיכנס לחנויות, לתקשר עם הסביבה השומעת, לנסוע בתחבורה ציבורית, לנפוש ולטייל, לשבת בבתי קפה עם משפחה וחברים ואפילו לגלוש באתרי אינטרנט. אל מול כל הקשיים האלה עומדת עמותת נגישות ישראל. העמותה מחוללת שינויים בחברה הישראלית, מקדמת נגישות בכל מרחב ציבורי ועסקי, מעלה מודעות לקשיים היומיומיים בהם נתקלים נכים, ופועלת למען שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה בשוויון, בזכות ובעצמאות מרבית.

העמותה מאמינה שמהפכת הנגישות מתחילה בהגברת המודעות ולכן היא מקיימת מגוון רחב של פעילויות ברחבי הארץ ביניהן קידום הנגישות בחינוך, בבתי הספר, באוניברסיטאות ובמכללות, כדי שהדור הצעיר יגדל להבין שחברה נגישה לאנשים עם מוגבלויות היא חברה רגישה וטובה יותר. העמותה מקדמת את הנגישות בישראל במגוון פרויקטים החל מחקיקה, דרך ייעוץ וליווי בהטמעת נגישות לעסקים, ארגונים ורשויות, מרכז הדרכה והכשרה לנושא הנגישות, מוקד טיפול בתלונות נגישות, אכיפה בנושא חניות נכים עם משטרת התנועה, מפעילה הדרכות התנסותיות בבתי ספר ומקיימת את "להרגיש נגישות" - אירוע ספורט חוויתי בנמל תל אביב בו ניתן "להכנס לנעליהם" של נכים ולו רק לשעה קלה: לשחק כדורסל או טניס ואפילו רוגבי בכסאות גלגלים, להשתתף בטעימת גלידה עיוורת, לנסות לדבר בשפת הסימנים הישראלית, לכסות את העיניים וללכת עם כלב נחיה. נגישות ישראל נמצאת בקשר עם מקומות בילוי ופנאי כפארקים וחופים כדי שכל אדם עם מוגבלות יוכל ליהנות מחייו ולא להסתפק רק בביקורים במקומות כקופות חולים ומוסדות ציבור.

לצורך כל אלה התקיים ערב ההתרמה.

 


תודות

עמותת נגישות ישראל מודה לכל מי שסייע לנו ואפשר לקיים את הערב המוצלח והמרגש.
 

חברות: אייל ציפויים ,זמיר מוביליטי, דרך היין, יקב אלכסנדר, קרלסברג, משק יעקבס, אולטרא סאונד תאורה והגברה, קלת - רפי פרוסט, אל - על, תמם.

אומנים: אדיר מילר, אסף הראל, אסי כהן, אורנה בנאי, תום אהרון , ערן זרחוביץ' ומאור כהן.

ולתמי שמע על התרגום לשפת הסימנים.

 

צוות העובדים המסור ומתנדבנו היקרים.

להתראות בערב ההתרמה הבא!

 צילום תמונות: מיכל בכור טימר
לתמונות נוספות - לחצו כאן

 

מאור כהן, ערן זרחוביץ', אסי כהן ואסף הראל במערכון על הבמה הקהל נכנס וממלא את האולם
אדיר מילר על הבמה בערב ההתרמה אורנה בנאי על הבמה בערב ההתרמה   קהל המשתתפים נהנה מן הכיבוד באולם המבואה

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד