כנס בנושא נגישות טכנולוגית ביוזמת נגישות ישראל ובנק הפועלים

22/11/2016
 
 
מימין: יובל וגנר, ריק קפלן, אריק פינטו ואורן שגיא (הגדל)

בכנס נגישות טכנולוגית אשר התקיים ב- 21.11 במועדון בנק הפועלים בת"א, הושק מיזם להפיכת ישראל למדינה נגישה לטכנולוגיה דיגיטלית לאנשים עם מוגבלויות וקשישים.

לצד הכנס, נערכה תערוכת יזמי טכנולוגיה נגישה שכללה מתחם התנסויות טכנולוגיות.


במהלך הכנס התקיים פאנל מנכ"לים בנושא "פתרונות הנגשה לארגונים" בו השתתפו מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא; מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני; מנכ"ל טלדור, נתי אברהמי ומנכ"ל
IBM, ריק קפלן

 

בכנס השתתפו כמאה איש, בהם מנכ"לים בכירים של חברות הייטק וחברות מסחריות.

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל:

"עבור רוב בני האדם המהפכה הדיגיטלית משפרת ומייעלת את החיים, עבור אנשים עם מוגבלויות היא משנה מציאות. כשרה לשוויון חברתי, המובילה את המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית", אפעל לצמצום הפער הדיגיטלי ולהנגשת ההזדמנות שמביאה הדיגיטליזציה לאנשים עם מוגבלויות".

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו

, ציין כי הנושא חשוב לו גם באופן אישי. "אני עצמי אדם בעל מוגבלות פיזית, ואני מכיר על בשרי את חשיבותה העצומה של הנגשה. חשוב לי להדגיש כי הרווח בשילוב בעלי מוגבלויות בחברה לא בא לידי ביטוי רק ברמה המוסרית. חברה שתדע לשלב באופן מלא את בעלי המוגבלויות תרוויח פעמיים: פעם אחת בצד הערכי, ופעם שנייה בתרומה למשק. יש כאן אוכלוסייה עם פוטנציאל תרומה אדיר למדינת ישראל, וככל שחלקים גדולים יותר ממנה ייכנסו למעגל העבודה, כך המדינה תצא נשכרת.

"בנק הפועלים רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות נושא מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפישת השירות והאחריות החברתית שלו. אנו רואים את עצמנו מחויבים לכך שגם השירותים הבנקאיים הטכנולוגיים יהיו שימושיים וידידותיים לכולם, ובפרט לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות".

יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת נגישות ישראל

, סיפר על הפציעה אשר הותירה אותו משותק כאשר התרסק עם מסוקו עת שירת כטייס בחיל האוויר. "18 אחוז מהאוכלוסייה הם אנשים עם מוגבלויות, 11% הם קשישים, אסור לנו לאפשר עתיד שלא יהיה נגיש טכנולוגית ל 29% אחוז מהאוכלוסייה בישראל. אם ניצור מחויבות של ארגונים להיות נגישים טכנולוגית, כדור השלג ירתום את כולם למטרה".


השרה גילה גמליאל ומנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו  מימין: יובל וגנר, נתי אברהמי, ריק קפלן, אורן שגיא, עדי סופר-תאניאורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל,

אמר כי "סיסקו כחברה טכנולוגית בינלאומית מסתכלת על נושא הנגישות והנגשה טכנולוגית הן מבחינה תעסוקתית פנים ארגונית; והן בפיתוחים הטכנולוגיים
אותם היא מפתחת עבור אנשים עם מוגבלויות, פריפריה ומגזרים אחרים. דוגמא לכך היא פיתוח נושא ה- connected health הבאה לחבר שימוש בכלי טכנולוגיה והשיתוף של סיסקו לבין חולים בכל הגילאים כדי להקל על הניתוק הנכפה עליהם כתוצאה מאשפוז/מצב בריאותי מיוחד המונע מהם תנועה חופשית. הדבר מתייחס גם לאנשים קשישים שלעיתים מאבדים את הקשר עם בני משפחה רחוקים או מתקשים להגיע ולצרוך שירותי רפואה בצורה סטנדרטית (הגעה למרפאה)".

מנכ"לית

פייסבוק, עדי סופר-תאני

ציינה את פעילותה של פייסבוק באופן גלובלי למען אנשים עם מוגבלויות ואמרה: "אין ספק כי בעשור האחרון עולם האינטרנט והמובייל הוא יוצא דופן, ואחת המשימות המשמעותיות ביותר היא לוודא את תרגום המשימות להרחבת פתרונות גם לאנשים עם מוגבלויות. לשם נוכל להגיע רק באמצעות שילוב האנשים השונים בתוך החברה, אשר יספקו את הפתרונות הנכונים ביותר".

מנכ"ל IBM, ריק קפלן

התייחס לחשיבות שוויון ההזדמנויות בתוך כל גוף עסקי ואמר "אצלנו בחברה הגיוון מושרש עמוק, שוויון והזדמנות הם אצלנו בתוך החברה. חייבים לתת לאנשים את היכולת להצליח בעבודה לא משנה מה המגבלות שלהם, ולמשוך אנשים לממש את הפוטנציאל שלהם".

מנכ"ל טלדור, נתי אברהמי

סיכם את דברי המשתתפים וקרא לחברות נוספות לקחת חלק בשילוב אוכלוסיות מגוונות: "הדרך הנכונה היא שילוב עסקים יחד עם פעילות למען הקהילה ושיפור למען האנשים. יש פה הזדמנות ענקית לכולם לתרום לחברה. יחד עם נגישות ישראל אנו נמשיך לראות כיצד להביא את המוצרים הטובים ביותר לשוק שיספקו מענה לכלל האוכלוסייה".

 

צילום תמונות: אביב גוטליב

 

קהל המשתתפים בכנס מאזין להרצאות ולפאנלים  השרה גמליאל ומתרגם לשפת הסימנים

קהל המשתתפים בכנס מאזין להרצאות ולפאנלים  מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו ומתרגם לשפת הסימנים

לצד הכנס, נערכה תערוכת יזמי טכנולוגיה נגישה שכללה מתחם התנסויות טכנולוגיות  לצד הכנס, נערכה תערוכת יזמי טכנולוגיה נגישה שכללה מתחם התנסויות טכנולוגיות

לצד הכנס, נערכה תערוכת יזמי טכנולוגיה נגישה שכללה מתחם התנסויות טכנולוגיות  לצד הכנס, נערכה תערוכת יזמי טכנולוגיה נגישה שכללה מתחם התנסויות טכנולוגיות

כנס בנושא נגישות טכנולוגית ביוזמת נגישות ישראל ובנק הפועלים  כנס בנושא נגישות טכנולוגית ביוזמת נגישות ישראל ובנק הפועלים

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד