הפנינג נגישות פתוח לציבור באור יהודה!

8/08/2018
 
 

ביום א' ה-12.8 קיימה עמותת נגישות ישראל הפנינג נגישות פתוח לציבור הרחב במסגרת תכנית "עיר ללא אלימות" בעיר אור יהודהההפנינג כלל שלוש תחנות התנסות חווייתית המאפשרות הכרות עם עולם הנגישות, מתוך נקודת מבטם של אנשים עם מוגבלות. בכל תחנה חוו המשתתפים התנסות שמדמה את המוגבלות ונפגשו עם אדם עם מוגבלות תואמת אשר שיתף בסיפורו האישי והסביר על עולם הנגישות בדגש על שוויון, כבוד, סובלנות ורגישות.

 

 המשתתפים פגשו מדריכה עיוורת והתנסו בטעימה עיוורת של גלידה
המשתתפים פגשו מדריכה עיוורת והתנסו בטעימה עיוורת של גלידה


בין התחנות פעלה תחנת טעימה עיוורת של גלידות; המשתתפים הכירו אישה עיוורת וניסו להבחין בין סוגי הגלידות השונות כאשר על עיניהם כיסויי עיניים המדמים עיוורון.

 

בנוסף, התנסו בתחנה המדמה מוגבלות מוטורית בידיים כאשר התנסו בציור, כתיבה, קשירת שרוכים, ומילוי משימות שונות בדרכים יצירתיות, תוך שימוש בכפפות קשיחות.

 

בתחנה השלישית, תחנת שפת הסימנים, פגשו המשתתפים מדריכה חירשת ומתורגמנית לשפת הסימנים, בה התנסו במשחקי תקשורת המדמים מוגבלות בשמיעה ונהנו מקעקועים בסימן "אני אוהב/ת אותך" בשפת הסימנים.

המשתתפים התנסו בציור, כתיבה, קשירת שרוכים, ומילוי משימות שונות כשעל ידיהם כפפות מגבילות תנועה
המשתתפים התנסו במוגבלות מוטורית בידיים


ההתלהבות הייתה רבה בקרב הציבור באור יהודה ונראה כי ההתנסות החווייתית אפשרה למשתתפים לחוש בעצמם את הקשיים וההתמודדויות אותם עוברים אנשים עם מוגבלות.

 

המדריכים חשו גאווה והתרגשות רבה להיות חלק מתכנית "עיר ללא אלימות" בשיתוף פעולה עם עמותת נגישות ישראל, לקידום נושא הרגישות, הנגישות, הסובלנות וקבלת השונה.

 

בתחנת שפת הסימנים, פגשו המשתתפים מדריכה חירשת ומתורגמנית לשפת הסימנים
בתחנת שפת הסימנים, פגשו המשתתפים מדריכה חירשת ומתורגמנית לשפת הסימנים

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד