העמותה השתתפה בדיון שנערך בוועדת העבודה והרווחה בכנסת

4/10/2018
 
 

ביום חמישי ה 4/10 , התקיים דיון בוועדת העבודה והרווחה בראשותו של חבר הכנסת אלי אללוף בנושא בקשות להארכת מועד לביצוע התאמות נגישות עבור אנשים עם מוגבלות במוסדות בריאות, מוסדות להשכלה גבוהה, המוסד לביטוח לאומי ודואר ישראל עד לשנת 2021

הדיון נערך בהשתתפות נציגת עמותת נגישות ישראל - עו״ד מיכל שיק הר-טוב

דיון בוועדת העבודה והרווחה בכנסת

 

עמותת נגישות ישראל באמצעות נציגתה עו״ד מיכל שיק הר-טוב הלינה על כך שלא התקיימה כל התייעצות עם העמותה כנדרש בחוק. כמו כן ציינה הנציגה שמוסדות הבריאות ביקשו הארכה גורפת ושרירותית עד 2021 מבלי לנמק את הסיבות לכך. הצו שהוגש על ידי משרד הבריאות נעדר כל פרטים בדבר ההתאמות החסרות, מהן ההתאמות החלופיות וכיו״ב וכי ראוי היה שלאחר איחור של 10 שנים בהתקנת התקנות ינתן מידע יותר מפורט לציבור אנשים עם מוגבלות שנדרשים לשירות רפואי שהוא שירות חיוני ביותר.

עוד ציינה עוה״ד שיק הר-טוב כי משרד הבריאות טרם התקין תקנות בנושא נגישות השירות וכן נגישות פיסית של מרפאות עצמאיות ופרטיות וכי ראוי אחרי איחור של כ-12 שנה שמשרד הבריאות יקדם התקנת תקנות אלו כנדרש בחוק.

הוחלט בסופו של דבר לא לאשר את הצו ולקבל ממשרד הבריאות צו מנומק לאחר התייעצות עם הנציבות וארגונים המקדמים זכויות עבור אנשים עם מוגבלות.

לגבי הצו שהוגש על ידי משרד החינוך לעניין הארכת מועד ביצוע התאמות נגישות במוסדות להשכלה גבוהה ציינה עוה״ד שיק הר-טוב כי הצו שהועבר מנומק ומפורט ונראה כי נעשתה עבודה רבה . יחד עם זאת חשוב היה להתייעץ עם ארגונים דוגמת עמותת נגישות ישראל, שכן יש סעיפים בצו לפיהם נדרש תיקון התאמת שירותים נגישים שלא ברור למה נדרשת לשם כך אורכה של 4 שנים.

בסופו של דבר הוחלט שהצו יתוקן לאחר התייעצות עם הנציבות ועם ארגונים ויועבר לוועדה בתוך 3 שבועות.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד