צפו: עמותת נגישות ישראל קיימה מפגש בנושא פינוי נגיש בחירום לאנשים עם מוגבלות

2/01/2022
 
 

עמותת נגישות ישראל יזמה וקיימה מפגש בנושא פינוי אנשים עם מוגבלות בזמן חירום, בהשתתפות אנשים עם מוגבלות, נציגי עמותות, נציגי ארגוני חירום, פיקוד העורף והשלטון המקומי

מבצע שומר חומות שנערך בחודש מאי האחרון, הציב תמונת מציאות עגומה בפינוי בעת חירום. שלושה הרוגים ושני פצועים קשה מירי רקטות הם אנשים עם מוגבלות או מטפלים שלהם, שהתקשו להגיע למרחב המוגן, או שלא היה בביתם מרחב מוגן. בעקבות כך ערכנו כנס בנושא פינוי אנשים עם מוגבלות בזמן חירום, בכדי להציף את הנושא, לדבר על הקשיים שקיימים בזמן חירום, והדאגה הכושלת של המדינה לאותם אנשים עם מוגבלות.

 

המשתתפים: כללו את מדריכי העמותה ואנשים עם מוגבלות מעמותות שונות- אנוש, שכולו טוב, מעגלי שמע, המרכז לעיוור ועמותת בקול. בנוסף, הגיעו נציגים מארגוני חירום- פיקוד העורף, משטרת ישראל, השלטון המקומי, משרד התחבורה, הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. ונציגי חברות של אסותא, אמות השקעות, נציגים מאוניברסיטת תל אביב, גט טקסי.

מטרת הכנס: קידום נושא הנגישות במקרי חירום, שיפור המצב הקיים לאנשים עם מוגבלות ויצירת מסמך תובנות לקידום בכנסת להעלאת הנושא, וטיפול בו באופן מהיר ויעיל למניעת האסון הבא.

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד