לקראת פגישה של עמותת נגישות ישראל עם מנכ"ל משרד התחבורה בעניין תווי החנייה לנכים - גם אתם יכולים להשפיע

עמותת נגישות ישראל פועלת רבות בתחום חניות נכים. החודש מתוכננת פגישה עם המנכ"ל החדש של משרד התחבורה. בפגישה נגישות ישראל, תמנה בפני המנכ"ל את מטרותיה בתחום זה ובתחומים אחרים .עד הפגישה המיוחלת, העמותה קוראת לכם לפעול גם בנושא. איך ניתן לעזור? היכסו לכתבה>>
7/08/2023
 
 
חניות נכים(אתר equal-access)

עמותת נגישות ישראל פועלת רבות בתחום חניות נכים כגון: משתתפת בדיונים בכנסת, מפעילה חברי כנסת , כותבת מכתבים למשרד התחבורה, מקיימת פגישות, מפעילה לוביסטים, אחת לשנה מתקיים שיתוף פעולה ביום אכיפה עם משטרת התנועה, מקימה עצומה, קמפיינים, יח"צ, ניירות עמדה ופועלת יחד עם מספר ארגונים על קידום הנושא ועוד.

החודש מתוכננת פגישה עם המנכ"ל החדש של משרד התחבורה.
האלטרנטיבה היחדה שיש ולא נוסתה היא הפגנה מכוון וששאלנו מי יגיע להפגנה נענו בחיוב עשרה אנשים בלבד. לכן, יועצי התקשורת ייעצו ואמרו לנו כי כדאיות לכך.

 

המטרות של פעילות העמותה בתחום חניות הנכים הן:
1. תו נכה אישי ביומטרי טכנולוגי (סוף לשני תווים)
2. הקשחת הקריטריונים לקבלת תו נכה (חשוב שתדעו כי יש הרבה עמותות שונות שהן נגד צמצום תווי החניה לנכים).

3. סימון 2 סוגי חניות נכים.
4. מלחמה במאכרים.
5. תו נכה זמני למחלות במקום שתקף ל-3 שנים.
6. קמפיין הסברה.
7. העלאת הקנס למי שחונה בחניית נכים

בנוסף לנושא החניות, נגישות ישראל גם פועלת מול משרד התחבורה בנושא מוניות הנגישות ואוטובוסים בין עירוניים נגישים.
בקשר לתחום התעופה ומטוסים נגישים שאומנם נמצא תחת משרד התחבורה האמריקני, אך למרות זאת אנו פועלים גם בנושא זה: משתתפים בוועדות שונות, כותבים על הנושא, פעילים ומופיעים בכנסים בינלאומיים של עולם התעופה. מעבר לכך, בארץ פועלים להנגשת השירות בטרמינלים מול רשות שדות התעופה.

 בסופו של דבר, נכון להיום, משרד התחבורה לא מקדם את נושא הנגישות לשביעות רצוננו. אך, אנחנו נדווח לכם מה סוכם בפגישה עם המנכ"ל החדש ובהתאם לכך, נבחן את הצעדים הבאים לקידום  נושא החניות שכה מהותי עבורינו.

אנחנו ממליצים ומבקשים שעד הפגישה המיוחלת עם המנכ"ל, תשלחו מכתבים לשרה רגב, כמה שיותר מכתבים על מנת שיראו כי הנושא קריטי ומהותי זאת על מנת שנוכל לחיות חיים שוויוניים ועצמאיים במדינת ישראל. בנוסף, ממליצים לכם לכתוב מי אתם, מה הבעיה, מה דעתכם על בעיה זו ואת הזעקה שלכם לתיקון ושיפור הנושא במיידי.

להלן כתובות המיילים אליהם ניתן לשלוח מכתב:

מייל השרה רגב מירי, שרת התחבורה
sara@mot.gov.il

מנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן
mankal@mot.gov.il

אנחנו מבקשים שכל מייל שנשלח יהיה עם העתק לעמותה
Site@aisrael.org

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד