יובל וגנר, יו"ר ומייסד עמותת נגישות ישראל, במפגש במשרד התחבורה בנושא חניות ומוניות נגישות לנכים

נערכה בפגישה עם משרד התחבורה בנושא חניות נכים ומוניות מונגשות לנכים, בה השתתף יובל וגנר, יו"ר ומייסד העמותה
26/12/2023
 
 
יובל וגנר, יו"ר ומייסד עמותת נגישות ישראל, במ

יובל וגנר, מייסד עמותת נגישות ישראל, השתתף בפגישה עם משרד התחבורה בנושא חניות נכים ומוניות מונגשות לנכים.

בנוסף לוגנר, בפגישה נכחו, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן זקן , נציגי מנהל תשתיות, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ורשות הרישוי נפגשו עם נציגי ארגוני הנכים בישראל ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן.

המפגש נערך במסגרת מדיניות שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב אשר הציבה את הדאגה לאנשים עם מוגבלויות בראש סדר העדיפויות של המשרד. המפגש הוגדר כישיבת התנעה לבחינה משותפת של הצעדים הנדרשים לשדרוג ולצמצום פערים בנושאי נגישות בישראל.

הנושא הדחוף ביותר שעלה במפגש היה תפיסה מקומות חניה ייעודיים לרכבים עם מעלון לכיסא גלגלים על ידי רכב עם תג נכה "רגיל", מכיוון שהמצב הנוכחי  אינו מבחין בבירור בין שני סוגי הנכים. מנכ"ל המשרד הורה לקדם מיידית את עדכון התמרורים כך שיתירו חניה רק לרכבים המובילים נכים בכיסאות גלגלים. בן זקן הורה ללוות את השינוי בצעדי הסברה לבעלי תג נכה ולכלל הציבור, ובתיאום עם המשטרה והרשויות המקומיות.

נושא נוסף ומהותי שדנו בו היה המחסור במוניות נגישות לנכים ואירועים של הפקעת מחירים במוניות אלה. המנכ"ל בן זקן הורה להדק את הפיקוח על המוניות הנגישות ולוודא את עמידתן בדרישות משרד התחבורה. במקביל יזם בניית מתווה משופר שיענה על הבעיות והפערים הקיימים במתווה הנוכחי, בשיתוף עם ארגוני הנכים.

בן זקן הודיע לנציגי הארגונים כי הנחה את אנשי משרדו להקים צוות עבודה במטרה לבחון ולרענן נהלים ולפשט תהליכים מול ציבור הנכים, אשר יגיש את מסקנותיו בזמן הקרוב.

כמו כן הנחה את מנהל אגף הרישוי לכנס שולחן עגול עם הארגונים, במטרה להקים מנגנון חדש ולגבש מתווה שיקצר את לוחות הזמנים וישפר את המצב הקיים. בנוסף, הורה להזמין נציג קבוע לכל הדיונים במשרד התחבורה הנוגעים לתחבורה ציבורית, כדי להשמיע את קולם של הנכים ולוודא כי מוקדשת התייחסות נאותה לנושא ההנגשה.

מנכ"ל משרד התחבורה הורה לגורמי המקצוע במשרד להציג תוך 90 יום תכנית רב שנתית להנגשה מלאה של התחבורה בים, באוויר וביבשה לאנשים עם מוגבלות.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים משה בן זקן הוסיף כי "משרד התחבורה והבטיחות בדרכים עושה ויעשה כל שביכולתו על מנת לשפר את הנגישות בתחבורה הציבורית. בהנחייתה של שרת התחבורה אנחנו פועלים כל העת על מנת לצמצם פערים ולהאיץ את נושא ההנגשה. אני מודה לארגוני הנכים שמזכירים לנו כל הזמן לפעול לטובת הנושא, זה מגיע לכם בזכות ולא בחסד. לצערנו במלחמה הצטרפו אזרחים וחיילים רבים למעגל הנכים ואנו מחויבים לסייע להם בכל דרך".

יובל וגנר יו"ר ומייסד עמותת נגישות ישראל: אני מודה למנכ"ל המשרד על ששם את הנגישות בראש סדר העדיפות, על הנכונות והפגישה המועילה, על ההחלטות לשלב אנשים עם מוגבלות בהליכי השיפור ועל תוצאות משמעותיות, שישפרו את חיינו בצורה משמעותית כבר בטווח המיידי".

אלכס פרידמן, מייסד ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם": במסלול הנכון, בדרכים טובות ונגישות. אני מודה למנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן, לצוות ההנהלה, לשותפי יובל וגנר וכמובן לשרה מירי רגב. לא מובן מאליו בכלל שהפגישה התקיימה בימים אלו, על אחת כמה וכמה עם בשורות מעשיות וחזון כה חיובי. נגישות זה דבר בסיסי ונוגע לאנשים עם מוגבלות, אזרחים ותיקים, הורים לילדים, ובעצם בכל אחד ואחת מאיתנו. מקווים ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה ובשורות טובות נוספות.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד