ועדת הבריאות דחתה הצ"ח שעניינה העברת סמכויות של רופא לביצוע פעולות רפואיות מסוימות בבית החולה
 
 

ועדת הבריאות בראשות ח”כ משה שרוני, דחתה היום הצעת חוק שהועברה לוועדה במסגרת חוק ההסדרים שעניינה העברת סמכויות של רופא לביצוע פעולות רפואיות מסוימות בבית החולה ע”י אחות ועוזר.

ד”ר יצחק ברלוביץ, משנה למנכ”ל משרד הבריאות: ”הצעת החוק באה להסמיך אחיות לעושות פעולות המותרות כיום רק לרופאים על מנת להבטיח לחולים, בעיקר הכרוניים והמוגבלים, טיפול רפואי נאות בביתם הם במקום להיות מאושפזים בבתי חולים. הצעת החוק פועלת לרווחתם של החולים, לחיסכון גדול בתקציב ימי אשפוז בבתי חולים ולמעשה מהווה מסגרת חוקית לטיפול שכבר היום נותנות האחיות מחוסר ברירה.”

חברי הכנסת ד”ר אפרים סנה ופרופ` אריה אלדד (רופאים) וח”כ רן כהן ונאדיה חילו קראו ליו”ר הוועדה לדחות את הדיונים בהצעת החוק במסגרת חוק ההסדרים בשל חשיבות הנושא והשלכותיו על בריאות הציבור.

ח”כ משה שרוני, יו”ר הוועדה: ”ההצעה להתיר לאח או לאחות מוסמכים לבצע פעולות מסוימות גם בבית החולה נדחתה ע”י ועדת הבריאות לפני כשנתיים ומשרד הבריאות התבקש אז להגיש תיקונים והבהרות לוועדה על מנת שניתן יהיה להסדיר את הנושא. משרד הבריאות בחר לא לחזור לוועדה, לא לבצע התיקונים הנדרשים ולהביא את הנושא בשנית רק באמצעות חוק ההסדרים שנתיים אחרי, ומתוך מגמה לבטל את סמכות הוועדה. בכך לא הותיר המשרד בידינו ברירה אחרת אלא לדחות את הדיון בהצעת החוק.”

© כל הזכויות שמורות, 2003, מדינת ישראל

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד