ח”כ הרב מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד): אין לסגור את בית הספר בתפן עד למציאת מקום חלופי
 
 

ועדת החינוך, התרבות והספורט דנה היום בסגירת בית הספר לתפן ובהוצאת מכתבי הפיטורין למוריו.

ח”כ יוסי ביילין, יוזם הדיון, סיפר לוועדה כי בית הספר הוקם ב-1991 במבנה תעשייה של סטף ורטהיימר, שהוסב לבית ספר, תוך הבנה שמדובר בפתרון זמני. במשך השנים היו נסיונות להעביר את בית הספר למקומות שונים, אשר לא צלחו.

גם דוד וסרמן, מנהל מחוז צפון במשרד החינוך, הסכים כי יש להעביר את בית הספר למקום אחר, אך אמר שלא יימצא פתרון עד תחילת שנת הלימודים הקרובה.

ירון קמחי, ראש מועצת תפן, הסביר שמדובר במבנה לא בטיחותי, שהוא אינו מוכן לקחת על עצמו את האחריות לתפעולו. המועצה רוצה להתמקד בתעשייה. יש פתרון אחר, מיידי – להעביר את בית הספר לכרמיאל.

ח”כ ג`מאל זאחלקה אמר כי יש לעודד בתי ספר מצליחים. ”יש סכנה שעשכתוצאה מהמעבר, בית הספר ייסוג לאחור”.

יו”ר הוועדה, ח”כ הרב מיכאל מלכיאור, אמר כי ”המדינה לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על בית ספר כל כך מוצלח. אני, במקום מועצת תפן, הייתי מתפוצץ מגאווה על הישגי בית הספר והייתי רוצה לשמור אותו בתחומי. אין לסגור את בית הספר עד למציאת פתרון חלופי”.

יו”ר הוועדה מסר את החלטות הוועדה:

1. הוועדה מברכת את בית הספר על הצלחותיו.

2. הוועדה מסכימה שמהצד האחד - אין אפשרות לכפות על מועצת תפן להמשיך ולהחזיק בבית הספר, ומהצד השני אי אפשר לסגור אותו באופן מידי כל זמן שאין פתרון חלופי שלא יתקיים תוך מספר השבועות.

3. הוועדה קוראת לכל הצדדים לאפשר המשך הפעלת בית הספר במסגרת הנוכחית לשנה אחת נוספת, תוך מחוייבות של משרד החינוך, המועצה המקומית, הנהלת בית הספר וההורים למצוא פתרון חלופי לשנה הבאה, תוך הבטחת המשך ייחודיותו של בית הספר.

מקור: © כל הזכויות שמורות, 2006, מדינת ישראל


בית הספר משלב אוכלוסיות מגוונות מכל האיזור: מהמיגזר הערבי, דרוזים, יהודים, עולים חדשים, דתיים, חילוניים. כמו כן משלב כיתות לאוכלוסייה מיוחדת כמו שיתוק מוחין וילדים אלה משולבים גם בחינוך הרגיל. לקויות למידה, דיסלקציה.

מקור: YNET (לעיון בכתבה המלאה - הקליקו כאן)

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד