הועדה לפניות הציבור דנה בפניות ציבור של קשישים בנושא הפטור מאגרת הרדיו והטלויזיה
31/01/2007
 
 

בפתח דבריה, אמרה חה”כ סופה לנדבר, יו”ר הוועדה לפניות הציבור שהגיעו לוועדה וממשיכות להגיע פניות רבות בנוגע לתשלום אגרת הרדיו והטלויזיה וזאת לאחר שמפלגת ישראל ביתנו הגיעה להסכם קואליציוני הפוטר גמלאים מתשלום האגרה, החל מה- 1 בינואר 2007. אנשים מתלוננים שעדיין מגיעות דרישות לתשלום אגרה, למרות מה שהובטח.

מר אברהם כץ, מנהל אגף הגביה ברשות השידור הסביר שמדובר בהסכם קואליציוני עם מפלגת ישראל ביתנו וכי הודעות התשלום נשלחו כבר בדצמבר 2006 . כשברשות השידור קיבלו את ההודעה על ההסכם דרישות התשלום היו כבר בדואר. הם הצליחו לעכב משלוח 300,000 הודעות, אבל 100,000 הודעות כבר נשלחו. ההנחיה למשרדים היא לא לגבות אגרה מן הגמלאים. מי שלא שילם, לא צריך לשלם ומי ששילם יקבל החזר, לאחר שההסכם עם האוצר ייחתם והכסף יגיע.

מר ערן ניצן, רכז תקשורת באגף התקציבים ממשרד האוצר אמר שכרגע מגבשים טיוטת ההסכם עם רשות השידור ויש צורך לקבל את אישור הכנסת , ברגע שיתקבל האישור ויתקבלו הכספים מן התקציב, הם יועברו לרשות השידור.

נציגי הפונים אמרו שקיבלו הודעות לתשלום אגרת רדיו וטלויזיה למרות הפרסומים בתקשורת ושהם חשבו שיקבלו הודעה רישמית שאינם צריכים לשלם.

הגב` ציפי קיברסקי, נציגת המועצה לצרכנות מברכת על היוזמה לביטול תשלום האגרה לגמלאים.

בסיכום הישיבה אמרה חה”כ סופה לנדבר שרצונה שפטור זה יוחל על כלל הציבור, היא ביקשה מנציג האוצר לפעול לזרוז חתימת ההסכם והודתה לכל הנציגים שהגיעו על מנת להרגיע את הפונים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד