תוכנית אובמה לשוויון אנשים עם מוגבלות
29/01/2009
 
 

מתוך אתר הבית הלבן
תרגום: תומר אילן

“אנו חייבים לבנות עולם חופשי ממחסומים מיותרים, דעות קדומות ואפליה... עלינו לפתח מדיניות, לעצב השקפות עולם ולתכנן מבנים וארגונים על מנת להבטיח לכולם הזדמנות לזכות בהשכלה ולחיות עצמאית כאזרחים מלאים וחברים בקהילות שלהם."

- ברק אובמה, 11/4/2008

לברק אובמה וג'ו ביידן יש תוכנית מקיפה להעצמת אנשים עם מוגבלות על מנת להקנות שוויון הזדמנויות לכל האמריקאים.

בנוסף להחזרתה של ארה"ב לעמדת מובילות עולמית בתחום על ידי הצטרפות ואשרור בסנאט של אמנת האו"ם לזכויות אנשים עם מוגבלות. לתוכנית ארבעה חלקים, שמטרתם לספק תמיכה ומשאבים לאמריקאים עם מוגבלות, לאורך כל חייהם.

ראשית, לספק לאמריקאים עם מוגבלות הזדמנויות ההשכלה שהם צריכים כדי להצליח ע"י מימונו של "חוק חינוך אנשים עם מוגבלות", החוק מספק מסגרת להתערבות מוקדמת למען ילדים עם מוגבלות ומבחני מיון אחידים המשפרים הזדמנויות להשכלה על-תיכונית לבוגרי תיכון עם מוגבלות, והפחתת שכר הלימוד במכללות. אובמה וביידן יאשרו ביצוע מחקר מקיף של בעיות של תלמידים עם מוגבלות במעבר לשוק העבודה ולחינוך על-תיכוני.

שנית, הפסקת האפליה וקידום שוויון הזדמנויות על ידי החזרת "חוק אמריקאים עם מוגבלות", הגדלת תקציבי האכיפה, תמיכה ב"חוק מניעת אפליה במידע גנטי" ואבטחת ביטוח בריאות נגיש לכולם ובמחירים סבירים, וכן שיפור שירותי בריאת הנפש.

שלישית, הגדלת שיעור ההעסקה על עובדים עם מוגבלות על ידי הפעלת תקנות שיחייבו את הממשל הפדרלי וקבלנים המבצעים פרויקטים ממשלתיים להעסיק אנשים עם מוגבלות, כמו גם העברת משאבים למעסיקים במגזר הפרטי על מנת להתאמת סביבת העבודה לאנשים עם מוגבלות ועידוד המעסיקים להעסיק יותר עובדים עם מוגבלות באמצעות הטבות מס. בנוסף, הממשל יעודד עסקים קטנים שבבעלות אנשים עם מוגבלות.

רביעית, תמיכה בחיים עצמאיים מבוססי-קהילה לאמריקאים עם מוגבלות על ידי אכיפת "חוק בחירת הקהילה", שיאפשר לאמריקאים עם מוגבלות קשה לבחור בחיים בקהילה במקום במוסד על ידי יצירת תוכנית ביטוח לאומי וולנטרית, שלא תעמיס על תקציב המדינה, על מנת לעזור למבוגרים שיש להם או שמפתחים מוגבלות תפקודית להישאר עצמאיים ובקהילה שלהם ולפשט את תהליכי האישור לביטוח סוציאלי.

אוטיזם

הנשיא אובמה וסגנו ביידן מחויבים לתמוך באמריקאים הנמצאים בספקטרום האוטיסטי, במשפחותיהם ובקהילות שלהם. להלן העקרונות המרכזיים של תמיכתם.

  • ראשית, תמיכה למימון נוסף לחקר האוטיזם, טיפול, אבחנה, מודעות ושירותי תמיכה. חייב להיות מחקר לסיבות הגורמות לתסמונת הספקטרום האוטיסטי (ASD) ולטיפול בה.
  • שנית, תמיכה בשיפור שירותים לאנשים עם ASD לטיפולים, התערבויות ושירותים הן לילדים והן למבוגרים עם ASD.
  • שלישית, מימון "חוק המלחמה באוטיזם" ושיתוף פעולה עם הקונגרס, ההורים ומומחים ל-ASD לשיפור תוכניות פדרליות וברמת המדינה בנושא ה-ASD.
  • רביעית, תמיכה באבחון אוניברסאלי של כל הפעוטות ואבחון חוזר לכל בני השנתיים, הגיל שבו תסמונות, כולל ASD, מתחילות להופיע. האבחונים יהיו בטוחים וזמינים לכל אמריקאי הרוצה בהם. האבחון חיוני על מנת שמוגבלויות יזוהו מוקדם מספיק כדי שילדים אלה ומשפחותיהם יקבלו את העזרה והשירותים שהם צריכים.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד