ראיום עם שלמה נקווה, יו"ר ארגון נכי ישראל - משרד התחבורה הגדיל את תקציב נגישות הנכים לתחבורה ציבורית
26/08/2009
 
 

מקור: "יומן מורשת", רשת מורשת

רפאל איש-רן :   ואנחנו אל העניין הבא, משרד התחבורה  הגדיל את תקציב הנגישות לתחבורה  ציבורית לנכים ב-25 מיליוני שקלים,  ואת זה אמר היום שר התחבורה ישראל כץ, אנחנו רוצים לומר שלום וערב טוב למר שלמה מומו נקווה,   יו"ר ארגון נכי ישראל לוחם למען זכויות הנכים, ערב טוב לך
מר שלמה נקווה :  ערב טוב רפאל ערב טוב לכל המאזינים.
רפאל איש-רן :  25 מיליוני שקלים בתקציב משרד התחבורה, אמורים או יכולים לפתור את בעיית הנכים בכל מה שקשור  לתחבורה ציבורית?
מר שלמה נקווה :  תרשה לי קודם כל מכובדי  לשלוח ברכה בשמי ובשם ציבור הנכים על כל בתיהם , רפואה שלמה לרב מרדכי אליהו  ובאמת אנחנו  מתפללים לבורא עולם שישלח לו רפואה שלמה ויקום ממיטת חוליו ויחזור לביתו בריא ושלם.
רפאל איש-רן :  אמן ואמן. 
מר שלמה נקווה :  לשאלתך שאני אנחנו נאבקים על הנושא של נגישות,  עוד מהימים שהייתי נער, הייתי ילד והייתי צריך לטפס במדרגות של האוטובוסים ולדדות, לשבת ברצפה ליד הנהג, הגיע הזה שמשרד התחבורה יתחיל עם היוזמה הזאת שצריך   להנגיש את הנושא של רכב ציבורי להסעת אנשים עם  מוגבלות, ואנחנו רק יכולים לברך את ההתחלה שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה.   25 מיליון שקלים לא פותרים את הבעיה, אבל הם מתחילים ואנחנו.. אין דבר שלא מתחיל בהתחלה, וזו התחלה טובה. דרך הועדות שאנחנו יושבים בכנסת ולוחמים, אני וחבריי ברוך השם  למען הזכויות הנכים, והבוקר התבשרנו בדבר הזה וזה חשוב מאוד, זו התחלה טובה, שאדם נכה לא יצטרך עזרה, שיוכל לעלות לאוטובוס,  שתהיה מונית נגישה בכל מקום,  שלא תהיה בעיה, שלא  יהיה חסום בפנינו הדרך, אנחנו רוצים להשתלב בחברה.
רפאל איש-רן :  הבעיה היא אולי במודעות,  ביכולת של מי שלא נכה להבין עד כמה קשה לנכה להסתדר . אנחנו ראינו לפני כמה שבועות פרסומים שגם במשרדי ממשלה הנגישות לנכים לא ממש עונה על הקריטריונים.
מר שלמה נקווה :  נכון מאוד. אני דווקא  ממשיך את מה שאתה אמרת, הם צריכים להיות הדוגמה, אם המקומות שלהם לא נגישים, מה אתם רוצים מהציבור, לכן  אני אמרתי 25 מיליון שקלים זה טוב, אבל  24.5 מיליון שקלים לזה ו-500 אלף למודעות בתקשורת  להעלות קמפיין כי אנחנו, אתה יודע, ברובו הגדול של הציבור יושב ורואה תוכניות טלוויזיה ואין טוב ממראה עיניים ואנחנו צריכים שמה  להעביר קמפיין של נושא של נגישות שהציבור ידע באמת מה הצרכים שלנו,  אנחנו למעשה אנשים רגילים עם צריכים מיוחדים. ובאמת הציבור הוא לא רע,  והוא לא אטום רק הוא לא מודע לדברים האלה ועד  שאדם חלילה וחס לא מבין מה זה , בן אדם לפעמים שובר רגל  והוא יושב חודשיים בכיסא גלגלים, אז הוא אומר לי אתה אומר לי  אתה יודע מומו אני הרגשתי נכה חודש, אתה יודע מה אני  מעריץ, אתה יודע מה היום אני חבר שלכם, אנחנו לא צריכים שאנשים חלילה וחס ייפגעו אלא אנחנו צריכים פשוט שאנשים ידעו מה הצרכים שלנו,  אנחנו ציבור שאוהב את המדינה. אנחנו  ציבור שהילדים שלנו מתגייסים לצבא,  אנחנו חלק מהמדינה, למרות כל  המחסומים והחומות שאנחנו צריכים לעבור יום יום,  אנחנו רוצים להשתלב במדינה כשווה בין שווים, ואני חושב ניקח   פסוק גם כן ונגיד "אבן מאסו הבונים היית  לראש פינה"  ואני חושב שהנכים זה ציבור יקר, ציבור מסור, ציבור שאוהב את הדברים האלה ורוצה להשתלב . לכן אני אומר אדוני השר אתה יודע מה, מתחילים,  אמר פעם מנהיג סיני פתגם ,הוא אמר "המרחק הגדול ביותר מתחיל בצעד הראשון" , רבים מאתנו לא יכולים לעשות צעדים אבו בוא נגיד הנה הצעד הראשון.
רפאל איש-רן :  כן, ...  גם תמיכה במודעות גם מעט תקציב למלחמה בנגישות הקשה של הנכים בישראל מומו נקווה תודה רבה לך על הדברים.
מר שלמה נקווה :  כל טוב ושוב ברכה לרב מרדכי אליהו באמת , בשמי ובשם ציבור הנכים,  רפואה שלמה בעזרת השם.
רפאל איש-רן :  אמן ואמן.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד