ביקור ב"בית קסלר"
26/01/2010
 
 

מאת: אורי יסוד, רכז צהלה קריות

 

בית קסלר הינו מסגרת דיור מוגנת המהווה מסגרת שיקומית עבור אנשים עם נכויות פיזיות, מחלות כרוניות מערכתיות, נכויות רב תחומיות, תסמונות CP - שיתוק מוחין מלידה, פגיעות ראש וגפיים המעוניינים לצאת לדרך חיים עצמאית.

 

המבנה בן שתי הקומות בנוי סביב חצר פנימית ומותאם בצורה מלאה לצרכיהם של דייריו. בבית הזה חיים 80 דיירים ותפוסתו מלאה. לא בכדי הוא נחשב לנושא הדגל של עמותת "אילן" .

 

היתה לי הזדמנות להכיר דיירת מבית קסלר, מיכל רחמים, שהחליטה שנכותה לא תהווה מכשול עבורה בשאיפתה לצאת מהבועה העוטפת אותה ושכמותה - ולקיים חיים עצמאיים ככל שניתן.

 

חשבתי, שפגישה של מיכל עם התלמידים חניכי צהלה עשויה להביאם למקומות בלתי

מוכרים ובלתי ידועים של הכרת השונה ולימוד האחר וזה אכן קרה. בסיומה של הפגישה עם מיכל בחנוכה שקלנו, מינה מחנכת הכיתה ואנוכי, את המשך פעילותה של הקבוצה בבית קסלר והגענו להבנה שזה יתאים. נפגשנו עם מנהל הבית מר משה דולב וסוכם על קיומו של ביקור הקבוצה במקום.

 

הגענו לבית קסלר, ונתקבלנו בקבלת פנים לבבית ע"י מוטי קוצ'וק עו"ס הבית ומיכל. לאחר סקירתו של מוטי שעמד על חזונו של בית קסלר, יצאנו לסיור מקיף בבית בהדרכתה של מיכל, התרשמנו שהתלמידים נפתחו ותוך כדי הסיור נקשרו לדיירים מסוימים ונפתחו לדברים בלתי ידועים ובלתי מוכרים.

 

 

בסיום הביקור קוימה שיחת סיכום, מוטי הדגיש כי דיירי הבית מייחסים חשיבות רבה למפגשים עם מתנדבים המגיעים לבקרם, והתלמידים ציינו במפורש את שהם לוקחים עמם - מה שבהחלט חימם את הלב לשמוע מהם. נדמה לי שטרם נתקלנו בפעילות מסוג זה ובפגישתנו הקרובה נשוחח על הנושא ונבחן דפ"א. 

 

תודה רבה למשה דולב, מוטי קוצ'וק, מיכל המקסימה, כל צוות בית קסלר ושותפתי לראיון ולביצוע, מחנכת הכיתה הבלתי נלאית מינה בזנוס.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד