משרד המשפטים פועל לשיפור נגישות המבנים והמשרדים שלו
17/02/2010
 
 

משרד המשפטים פועל לשיפור נגישות המבנים המשרדיים והשירותים הניתנים לציבור בעלי המוגבלויות על ידי המשרד.

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תשנ"ח-1998, מחייב הנגשה של מבנים, תשתיות וסביבה, קיימים וחדשים, וכן הנגשה של שירותים הניתנים לציבור גם לאנשים עם מוגבלות. החוק קובע יעד לביצוע ההתאמות עד שנת 2017.

משרד המשפטים מינה  את רו"ח איריס פרידמן לתפקיד ממונת שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (וזאת בנוסף לקיומה של נציבות השוויון כיחידה נפרדת במשרד המשפטים). במסגרת תפקידה יזמה גב' פרידמן עריכת סקר נגישות במשרד המשפטים במטרה להנגיש את המשרדים והשירותים הניתנים על ידי המשרד לכלל האוכלוסייה. 

מטרת הסקר, שהוכן ע"י המרכז הישראלי לנגישות של עמותת שק"ל, הייתה לאתר ליקויים בנושא נגישות מבנים ושירות, לקבל המלצות לביצוע התאמות נגישות, אומדן כספי לביצוע ההתאמות המומלצות, וסדר עדיפות המומלץ לביצוע ההתאמות. הסקר התייחס בעיקר לנגישות עבור אנשים עם מוגבלות בניידות השונות, לרבות המשתמשים בכיסאות גלגלים, לקויי ראיה ולקויי שמיעה. 

לדברי מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף: "אנו סוברים כי יש להעניק שירות טוב ומקצועי לכלל האוכלוסייה במדינת ישראל. משרד המשפטים יעמוד בכל הנדרש ממנו מבחינה חוקית ואף יפעל מעבר לכך מתוך תפיסה של שוויון זכויות ושל שירותיות בסטנדרטים גבוהים. אני שמח על ביצוע הסקר ואבחן בעיון את כל האמור בו הן מבחינה תקציבית והן מבחינה ביצועית". 

החלק הראשון של התיקונים המוצעים יבוא לידי ביצוע כבר בתוכנית העבודה של שנת 2010. למשרד חשוב להתחיל בביצוע הנגשה במבנים בהם יש תנועה של ציבור גדול. משום כך, הומלץ שבשנים 2011-2012 יונגשו במלואם המבנים של המשרד הראשי בירושלים ושל הפרקליטויות ברחבי הארץ.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד