יום הGAAD- יום הגלובלי לנגישות אתרי אינטרנט ייצוין ב18.5

ב 18 למאי מצוין בעולם ה GAAD- היום הגלובלי לנגישות אתרי אינטרנט. ישראל הינה אחת המדינות המובילות בעולם בנושא בעיקר בשל היותה מהראשונות בעולם לקדם את הנושא. בישראל עמותת נגישות ישראל ואיגוד האינטרנט הישראלי קידמו את הנושא משנת 2000 ובהמשך נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הצטרפה לקידום החקיקה
17/05/2023
 
 
יום הGAAD(אתר thecodpast)
יום הGAAD(אתר thecodpast)

ב- 18 למאי מצוין בעולם ה GAAD- היום הגלובלי לנגישות אתרי אינטרנט. ישראל הינה אחת המדינות המובילות בעולם בנושא בעיקר בשל היותה מהראשונות בעולם לקדם את הנושא. בישראל עמותת נגישות ישראל ואיגוד האינטרנט הישראלי קידמו את הנושא  משנת 2000 ובהמשך נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הצטרפה לקידום החקיקה.


לצד זה שישראל מאוד מתקדמת זה הזמן להדגיש מהם האתגרים העומדים בפנינו בנושא זה. אתגר הראשון- רמת ההנגשה של רוב האתרים אלו שעם תוסף הנגשה ואלה שלא – היא בלתי מספקת ויש לפעול להנגשה מלאה וטובה של אתרי האינטרנט. אתגר השני- לבדוק ולהנגיש את כל המסמכים, סרטים, טפסים שבאתר שלכם. אתגר השלישי- לבדוק את נגישות את האתר שלכם רק עם יועצי נגישות עם הסמכה של  ארגון ההסמכה המקצועי העולמי IAAP, אתגר הרביעי- בדקו את האתר שלכם מבחינה פונקציונלית עם אנשים עם מוגבלות אמיתיים, הנושא החמישי זה הצורך בשיפור הסדרי הנגישות ופרטי רכז הנגישות, כך שהמידע יהיה שימושי ללקוחות שלכם עם מוגבלות ויגרום להם להיות צרכני נגישות שלכם. ואחרון חביב – תקפידו לבדוק ולתחזק את הנגישות כל הזמן.

 

אז אם חשוב לכם לעשות את זה נכון, צרו קשר עם המומחים המובילים את התחום מוסמכי IAAP בנגישות ישראל ונשמח לסייע

 

פרטים ליצירת קשר: יובל וגנר: yuval@aisrael.orgהדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד