משרד החינוך אוסר להמליץ על ריטלין
26/08/2007
 
 

עו"ד קרן רז מורג ממשרד עו"ד כבירי- נבו- קידר, המייצגת את 'הפורום נגד ריטלין' שלחה מכתב למשרד החינוך הדורש לדעת את נוהלי האבחון והטיפול בריטלין במוסדות חינוך. בעקבות מכתב זה, השיבה ד"ר יהודית אל-דור, מנהלת אגף לקויי למידה במשרד החינוך: "חל איסור חמור לכל אנשי בתי הספר לתת/להמליץ/לחייב מתן תרופות. אין בסמכות משרד החינוך לקבוע מדיניות בנושא. שכן נושא טיפול תרופתי מכל סוג שהוא שייך לשדה הרפואה בלבד."

נציג ארגון ההורים הארצי:
ההוראה מצוינת, חבל שאנשי חינוך בבתי הספר אינם מודעים לה

בפורום נגד ריטלין שותפים ארגונים רבים ביניהם ועד ההורים הארצי. נציג ועד ההורים הארצי מר איציק מימון אומר:
"ההוראה מצוינת, חבל שאנשי חינוך בבתי הספר אינם מודעים לה. יש ליידע את כל ההורים בארץ שזו הוראת מנכ"ל מחייבת. יש לידע כל הורה אשר רומזים לו, מציעים לו, או לוחצים עליו שילדו ייטול תרופות כמו ריטלין את בית הספר לגבי הוראה זו. אם הלחץ של בית הספר ממשיך, לבקש מבית הספר שיכתבו בכתב את דרישתם. אם גם זה לא עוזר והלחץ והאיומים ממשיכים, על ההורה לכתוב מכתב תלונה למשרד החינוך תוך דרישה שהעתק התלונה יתויק בתיקו האישי של המורה או המנהל או היועץ שהמליץ/נתן/חייב אותו שילדו ייטול ריטלין או כל תרופה דומה".
 
הורים רבים מתלוננים שסגל החינוך בבתי הספר ממליץ, לוחץ ואפילו מאיים עליהם לכאורה שהם חייבים ללכת לאבחון על מנת שהילד שלהם יקבל באופן סדיר ריטלין.  הורים רבים קיבלו איומים ממנהלים, מורים ויועצות: שבמידה ובנם לא ייטול ריטלין הוא מועמד לסילוק מבית הספר. מתלונות הורים עולה שוועדות ההשמה, מאיימות על הורים ומפעילות על ההורים לחצים, כדי שיערכו אבחונים פסיכולוגים וינתנו לילדיהם ריטלין מבלי שמוסברות להם ההשלכות הרפואיות של השימוש בו.

 

לפרטים נוספים
יהודה קורן
yodak8@gmail.com

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד