ערב גבורה אמיתי / ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי
26/12/2009
 
 
הגדל

המפגש החודשי של מתנדבי נגישות ישראל בצפון אשר התקיים בבית קסלר בחג החנוכה, הוקדש השנה למוטיב הגבורה, כראוי לרוח החג - ולאות הוקרה למתנדבים המשקיעים מזמנם ומכוחותיהם לקידום הנגישות וקבלת השונה בצפון; אי לכך, הורחב המפגש וכלל גם את חברי הקהילות הנגישות בקרית ביאליק ובשלומי, את חברי עמותת "אתגרים" בצפון ואת דיירי בית קסלר המארחים אותנו במפגשינו החודשיים.

לאחר הדלקת הנרות על ידי המתנדב משה גרנק, המרכז את תחום הדת והכשרות בקבוצה – התקיימה הרצאתו המרגשת של עופר בן דור. עופר ידידי הטוב ושותפי למועצת המנהלים של עמותת "אתגרים", נחשב למרצה מבוקש ולא בכדי. סיפור חייו המעגלי -  מדהים ומצמרר; מתלמיד שהמורים ויתרו עליו ועל יכולותיו וכאח שכול, צמח עופר לאיש עסקים מרשים התורם את מיטב כישרונותיו וזמנו לבעלי צרכים מיוחדים בחברה ומעצים את יכולותיהם. עופר ובנו גיא מלווים את האתלט העיוור בזה נבבה מזה מספר שנים בדרכו האתגרית והקשה לפסגת הספורט, לתחרות המרתון באולימפיאדת בייג'ין ולפסגת הר האוורסט. כל אלו מסופרים בצנעה, בהתרגשות סוחפת ובכנות נפלאה – שלא הותירה עין יבשה בקהל... חשוב לציין כי למרות היות עופר מרצה מבוקש ואיש עסוק, הוא הגיע ממרכז הארץ ובהתנדבות ועל כך נתונה לו תודת כולנו. מחיאות הכפיים הסוערות, לחלוחיות העיניים החברים שהקיפו את עופר לאחר ההרצאה עוד שעה ארוכה ושלל התגובות שזרמו אליי לאחר מכן – מעידות  כאלף מילים על הערב המיוחד שחווינו יחדיו.

 

מרגשות במיוחד הינן המילים שנכתבו לעופר על ידי מיכל רחמים, מתנדבת של נגישות ישראל בצפון ודיירת בית קסלר:

"הרצאתך נגעה ללבי; גם אני הייתי באותו מצב כשלך עד שהגעתי להתגורר במעון "בבית קסלר"; כשהגעתי לכאן בגיל 28 הייתי סגורה ומסוגרת כקליפת אגוז אך ידעתי שעלי לעשות מהלך של שינוי בחיי. אמרתי לעצמי שאני לא רוצה להמשיך לחוש כגוף חי עם נפש מתה, שעלי לקום ולעשות מעשה. כמובן בשלב ראשון למדתי להכיר ביכולות שלי ולהתחיל הושיט לעצמי יד כדי שביום מן הימים אוכל לעזור לאנשים שנמצאים על אותה פרשת דרכים. אני בחרתי בחיים של עצמאות ולמדתי בצעדים קטנים לבצע משימות, ללמוד לפרנס את עצמי ולדאוג לאיכות חיים טובה. ידעתי שיעמדו בדרכי קשיים רבים כי באותם ימים לא ידעתי לנהל חיים עצמאים לכל דבר. לאחר שהיו בידיי כמה הישגים קטנים כעבור 7 שנים, החלטתי שאני רוצה להגשים לחלום ילדות להתגייס לצה"ל לחיל הים שזה הדבר שהכי רציתי בעולם - ביום הולדתי ה–30! כיום אני עוסקת בחינוכו של החייל ומורשתו וממנה אני שואבת את הכוח כמו גם מהחברים הקרובים שמשרתים עמי. בנוסף, הצטרפתי כמתנדבת לנגישות ישראל מזה שנה ומחצה כדי לעזור לחיל הים להנגיש את מוזיאון ההעפלה וחיל הים.

תודה לך עופר על כל הכוחות שנתת לי להמשיך בעמלי,

יישר כוח

מיכל רחמים".

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד